09:23 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
  55

  Kongreso vykdomojo Radijo ir televizijos korespondentų galerijos komiteto nariai vienbalsiai pasisakė už tokį sprendimą

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Iš RT žurnalistų atėmė akreditaciją JAV Kongrese dėl to, kad televizijos kanalas buvo priverstas užsiregistruoti kaip užsienio agentas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kongreso Radijo ir televizijos korespondentų galerijos pareiškimą.

  Galerijos vykdomojo komiteto nariai vienbalsiai priėmė sprendimą lapkričio 21-ąją "reaguojant į RT aptarnaujančios kompanijos T&R kaip užsienio agento registraciją", teigiama pareiškime.

  Sprendimas įsigalioja nedelsiant.

  Pranešimas nukreiptas informacinio transliavimo RT America ​​direktoriui Michailui Solodovnikovui.

  Pastaruoju metu JAV stengiasi apsunkinti Rusijos žiniasklaidos darbą. Lapkričio pradžioje JAV teisėsaugos ministerija pareikalavo, kad televizijos kanalas RT užsiregistruotų kaip užsienio agentas iki lapkričio 13 dienos. RT įvykdė reikalavimą lapkričio 10 dieną. JAV Teisingumo departamentas įtraukė RT America į užsienio agentų sąrašą pagal 1938 metų užsieniečių agentų įstatymą, tačiau daugelis užsienio valstybinių žiniasklaidų, tokių kaip Britanijos BBC, Kinijos CCTV, Prancūzijos televizijos kanalas "France 24", Vokietijos radijo stotis "Deutsche Welle", nėra taip užregistruotos.

  Kaip pranešė Sputnik ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, televizijos kanalui teko rinktis tarp registracijos kaip užsienio agentas ir baudžiamosios bylos.

  Amerikos Teisingumo departamento žiniasklaidos įtraukimas į "užsienio agentų" sąrašą atveria galimybę amerikiečių agentūrų žurnalistams tikrinti asmens duomenis, o taip pat kiekvieną kartą priminti, kad transliacija atliekama užsienio valstybės lėšomis.

  Registruodami RT kaip užsienio agentą JAV pareiškė, kad tai yra normali praktika, niekaip nesusijusi su žodžio laisvės principo pažeidimu.

  Rusijos valdžia ne kartą reiškė savo paramą televizijos kanalui, o taip pat tai, kad JAV atžvilgiu gali būti priimtos atsakomosios priemonės. Tad lapkričio 15 dieną Rusijos Valstybės Dūma priėmė įstatymą, pagal kurį žiniasklaida, gaunanti finansavimą iš užsienio, gali būti Rusijoje pripažinta "užsienio agentu".

  Priimtas įstatymas taip pat įteisina nepageidaujamų organizacijų tinklalapių blokavimą be teismo nuosprendžio.

  Anksčiau Amerikos socialinis tinklas Twitter nusprendė blokuoti reklamą iš visų naujenų agentūros Sputnik ir televizijos kanalo RT paskyrų.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Dar šia tema

  Televizijos kanalas RT tapo užsienio agentu JAV
  Twitter užblokavo Sputnik ir RT reklamą
  Putinas apie Sputnik ir RT darbą: lenkiu galvą
  RT vyriausioji redaktorė: mes dirbame atvirai
  JAV atidarė "Sputnik" ir "RT" stebėjimo centrą
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, žodžio laisvė, JAV Kongresas, JAV

  Svarbiausios temos