22:48 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Dalia Grybauskaitė dalyvauja tarptautinėje aukšto lygio moterų politinių lyderių konferencijoje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuvos prezidentei įteiktas moterų politinių lyderių apdovanojimas

  © Photo: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4201

  Dalia Grybauskaitė tarptautinėje aukšto lygio moterų politinių lyderių konferencijoje apdovanota už nuopelnus skatinant aktyvų moterų vaidmenį politikoje

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Moterų pasaulio lyderių tarybai vadovaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Islandijoje dalyvauja tarptautinėje aukšto lygio moterų politinių lyderių konferencijoje "Mes galime", praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Renginyje, į kurį atvyko per 300 moterų parlamentarių iš beveik 100 šalių, taip pat Estijos, Kroatijos, Maltos Prezidentės, aptariama, kaip stabdyti smurtą prieš moteris, paskatinti aktyvų moterų įsitraukimą į politiką, pažangią ekonomiką.

  Už nuopelnus skatinant aktyvų moterų vaidmenį politikoje šalies Grybauskaitei įteiktas moterų politinių lyderių apdovanojimas.

  Daliai Grybauskaitei įteiktas moterų politinių lyderių apdovanojimas
  Daliai Grybauskaitei įteiktas moterų politinių lyderių apdovanojimas

  Prezidentė, sakydama atidarymo kalbą, pabrėžė, kad moterys turi būti apsaugotos nuo smurto namuose, darbuose ir gatvėse. Prievartą ir žiaurumus jos patiria ne tik karo lauke. Dėl smurto artimoje aplinkoje milijonams moterų pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, pavojingiausia karo zona tampa jų pačių namai. O pastaruoju metu į viešumą iškilę priekabiavimo skandalai atskleidžia, kaip giliai įsišaknijusi smurtavimo prieš moteris kultūra.

  Todėl, valstybės vadovės teigimu, kiekviena moteris, išdrįsusi prabilti apie patirtą prievartą, padeda pralaužti tylos ir baimės sieną. Šalies vadovė padrąsino moteris nesitaikstyti su smurtu ir netylėti, o pasaulio lyderes — susitelkti ir stabdyti smurtą prieš moteris nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu lygiu.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: drąsiai svajojanti moteris gali pakeisti pasaulį
  Tegai:
  apdovanojimas, Tarptautinė aukšto lygio moterų politinių lyderių konferencija "Mes galime", Dalia Grybauskaitė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos