10:02 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Ukrainos vadovas nuolat kalba apie šalies įstojimą į NATO, o Aukščiausioji Rada paskelbė, kad tai vienas iš užsienio politikos tikslų

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pažadėjo netrukus surengti referendumą dėl šalies įstojimo į NATO ir Europos Sąjungą, praneša RIA Novosti.

  Jis pareiškė, kad Ukrainai "blogiausia jau  praėjo".

  "Mes tvirtai judame link euroatlantinės integracijos, ir net neabejokite, kad artimiausioje ateityje Ukrainoje įvyks referendumus dėl įstojimo į NATO ir narystės Europos Sąjungoje", — sakė jis, sveikindamas piliečius su Ukrainos nepriklausomybės referendumo 26-osiomis metinėmis.

  Porošenko nuolat kalba apie Ukrainos įstojimą į NATO, o Aukščiausioji Rada paskelbė, kad tai vienas iš užsienio politikos tikslų.

  Rugpjūtį JAV specialusis atstovas Ukrainai Kurtas Volkeris pabrėžė, kad Ukraina dar nėra pasirengusi tapti NATO nare. "Aš labai gerbiu Ukrainą, bet  kol kas nemanau, kad Ukraina yra pasirengusi įstoti į NATO, o NATO yra pasirengusi priimti ją toje situacijoje, kuri dabar yra", — sakė jis.

  Be to, nuolatinis Forbes autorius, Kato Instituto vyresnysis mokslinis bendradarbis Doug Bandow rašė, kad Ukrainos priėmimas į NATO — bloga idėja, kurios JAV turi greičiau atsisakyti.

  Anot autoriaus, "demokratijos šalininkas" Petro Porošenko atėjo į valdžią po perversmo prieš "teisėtai išrinktą, nors ir korumpuotą" prezidentą. Oligarchai įgijo valdžią, o ultradešinieji nacionalistai — rimtą didžiąją įtakos dalį.

  "Net Europos lyderiai negalėjo ignoruoti to, kas akivaizdu", — rašo jis toliau, su nuoroda į Europos Komisijos vadovo Jean Claude Juncker (Žano Klodo Junkerio) raginimą Ukrainos valdžiai aktyviau priešintis korupcijai.

  Tačiau, jei politines problemas Kijeve ir galima pašalinti, tai nesėkmių saugumo sferoje — ne, rašo jis, turėdamas omenyje konfliktą su Maskva, kurį kartu su Ukraina "paveldės" NATO. Vašingtonui šioje konfrontacijoje ne vieta, mano Bandou.

  Ukrainos Aukščiausioji Rada 2014-ųjų gruodį priėmė dviejų įstatymų pakeitimus, atsisakiusi neprisijungusios valstybės statuso. 2016-ųjų birželį buvo buvo priimti papildomi pakeitimai, apibrėžiantys narystę NATO dėl  užsienio politikos.

  Anksčiau buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas sakė, jog tam, kad įstotų į NATO, Ukraina turės pasiekti eilę kriterijų, kurių įgyvendinimas užtruks. Ekspertai mano, kad Kijevas per ateinančius 20 metų negalės pretenduoti į narystę NATO.   

  Dar šia tema

  Lietuvos vyriausybė patvirtino senų ginklų perdavimą Ukrainai
  Kubilius prašo Vengrijos neužkirsti kelio Ukrainos suartėjimui su ES
  Linkevičius tikisi, kad ES patvirtins "Maršalo planą" Ukrainai
  "Grybauskaitės planas" skirtas korupcijai Ukrainoje
  Lietuva ir Ukraina aptarė bendradarbiavimą gynybos srityje
  Tegai:
  referendumas, Europos Sąjunga (ES), NATO, Ukraina

  Svarbiausios temos