19:46 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Briuselis daro prielaidą, kad bus sukurta nauja Kijevo paramos programa, tačiau pirmiausia ES turėtų įvertinti Ukrainos ekonomikos būklę

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Europos Komisija negali suteikti Ukrainai paskutinio paskolos tranšo iš makrofinansinės pagalbos programos, praneša RIA Novosti su nuoroda į EK pranešimą.

  Tuo pačiu metu Briuselis neatmeta galimybės, kad pradės rengti naują analogišką programą.

  Europos vandžia 2015 metais patvirtino finansinės paramos programą Ukrainai 1,8 milijardų eurų sumai. Programa turėjo baigtis 2018-ųjų pradžioje. Mainais į šias lėšas Kijevas turi įvykdyti eilę ES reikalavimų, įskaitant keletą nepopuliarių socialinių reformų įgyvendinimą. Iš šios sumos Briuselis jau paskyrė 1,2 milijardų.

  Ukraina įvykdė didelę savo įsipareigojimų dalį, kad gautų trečiąjį ir paskutinįjį programos tranšą, tačiau kai kurie įsipareigojimai neįvykdyti. Būtent dėl ​​to Europos Komisija atsisakė pervesti paskurinįjį tranšą, teigiama EK pranešime.

  Pasiūlymas dėl naujos pagalbos programos gali būti pateiktas jau kitų metų pradžioje, tačiau tik įvertinus jos svarbą. Briuselis reikės įvertinti Ukrainos ekonomikos būklę ir išorės finansavimo poreikį. Be to, finansavimo suteikimas priklausys ir nuo to, kaip Kijevas įgyvendina Tarptautinio valiutos fondo (TVF) programą.

  Jei reikės, EK programa Ukrainai galės pradėti veikti tik po to, kai ją patvirtins Europos Parlamentas ir ES Taryba.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Petro Porošenko sakė, kad penktadienį, gruodžio 1 dieną, laukia EK skelbimo dėl naujos finansinės paramos programos 1,8 milijardų eurų.

  Dar šia tema

  Lietuvos vyriausybė patvirtino senų ginklų perdavimą Ukrainai
  Prezidentė prognozuoja Ukrainai "ilgą kelią" į Europos Sąjungą
  Lietuva kentės už Ukrainą
  Lietuva ir Kanada aptarė paramą Ukrainai
  Prisivaidinom Banderą: Lenkija blokuoja Ukrainos tranzitą
  Tegai:
  finansinė parama, ekonominė politika, Europos Komisija (EK), Briuselis

  Svarbiausios temos