01:29 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Žmonės, užblokavę televizijos kanalo biurą, pasivadino aktyvistais ir pareiškė, kad jie yra buvę karinės operacijos Donbase dalyviai

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Nežinomieji, apsirengę karine uniforma ir balaklavomis sekmadienį užblokavo Ukrainos naujienų kanalo NewsOne biurą Kijeve, pranešama sekmadienį televizijos kanalo svetainėje.

  Užblokavę televizijos kanalo biurą žmonės save pasivadino aktyvistais ir pareiškė, kad jie yra buvę karinės operacijos Donbase dalyviai, o taip pat "įvairių visuomeninių organizacijų atstovai", praneša RIA Novosti Ukraina.

  Kaip sakoma pranešime televizijos kanalo tinklalapyje, šalia biuro rengiamos provokacijos, kurių tikslas nėra žinomas. Įėjimas į televizijos kanalo teritoriją užblokuotas spygliuota viela ir maišais su smėliu.

  Blokavimas įvyko po to, kai šis televizijos kanalas transliavo buvusio Odesos srities gubernatoriaus Michailo Saakašvilio surengtą maršą ir mitingą dėl Ukrainos prezidento Petro Porošenko impičmento. K NewsOne atstovai teigia, kad jų kanalas buvo vienintelis, kuris darė šią transliaciją.

  Марш за импичмент в Киеве
  © Sputnik / Стрингер
  Maršas už impičmentą Kijeve

  NewsOne žurnalistai paprašė teisėsaugos institucijų ir valdžios institucijų įsikišti.

  Nesutinkantys su politika

  Aktyvistai pareiškė, kad jie nesutnka su kanalo politika ir pareikalavo, kad parlamentaras Eugenijus Murajevas atsiprašytų dėl savo pastabų apie žuvusius "euromaidane".

  Parlamentaras Eugenijus Murajevas, kurį vadina televizijos kanalas NewsOne savininku, anksčiau viename iš televizijos kanalų pavadino tai, kas įvyko Ukrainoje 2013 metų pabaigoje — 2014 metų pradžioje, "valstybiniu perversmu".

  Aktyvistai pareiškė, kad nenutrauks blokados, kol jų reikalavimai nebus įvykdyti.

  Atvykęs prie televizijos kanalo pastato Saakašvilis pasakė, kad jis sutinka su aktyvistų reikalavimais, tačiau paragino neblokuoti NewsOne. Protestuotojai teigė, kad tai ne blokada, o akcija. Pasak jų, keturi įėjimai į televizijos kanalo pastatą lieka atidaryti.

  Žiniasklaida spaudžiama

  Ukrainos Nacionalinės žurnalistų sąjungos vadovas Sergejus Tomilenko tai, kas vyksta po televizijos kanalo langais, pavadino daromu žiniasklaidai spaudimu. Tomilenko pareiškė, kad tai yra tiesioginis trukdymas žurnalistų veiklai ir grėsmė fiziniam NewsOne darbuotojų saugumui.

  Be to, Tomilenko teigia, kad matomas pasirinktinis teisėsaugos institucijų požiūris. Tūkstančiai specialiosios paskirties pareigūnai patruliuoja po vyriausybės kvartalus, tačiau, kai situacija paaištrėjo po NewsOne langais, buvo galima pamatyti tik keletą patrulių porų, cituoja RIA Novosti Tomilenko žodžius.

  Dar šia tema

  Kijeve vyksta maršas už apkaltą Porošenko, kurį organizavo Saakašvilis
  Ukraina pripažino, kad įstojus į RF Kryme gyventi geriau
  Prezidentė prognozuoja Ukrainai "ilgą kelią" į Europos Sąjungą
  Tegai:
  televizijos kanalas, NewsOne, Donbasas, Kijevas, Ukraina

  Svarbiausios temos