23:35 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Gyvenvietė Donbase, archyvinė nuotrauka

  Lietuva skyrė 50 tūkst eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai

  © Sputnik/ Сергей Аверин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3701

  Po 25 tūkstančius gaus Jungtinių Tautų vaikų fondas ir Tarptautinė migracijos organizacija; daugiausia žmonių, kuriems reikalinga humanitarinė pagalba, sudaro senyvo amžiaus asmenys, moterys ir vaikai

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) skyrė 50 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai, praneša URM spaudos tarnyba.

  Užteks žudyti!
  © Sputnik/ Edvinas Mamontovas

  "Lėšos po 25 tūkstančius eurų bus pervestos Jungtinių Tautų vaikų fondui (UNICEF) ir Tarptautinei migracijos organizacijai (IOM). Taip siekiama prisidėti prie humanitarinės pagalbos Ukrainai, atsižvelgus į JT Humanitarių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) lapkričio 28 dienos informaciją, kad 2017 metais atnaujintam humanitarinių poreikių planui Ukrainoje įgyvendinti trūksta 146,7 milijonų JAV dolerių arba 72% reikalingų lėšų", — sakoma pranešime.

  URM su nuoroda į Jungtinių Tautų duomenis pabrėžia, kad konfliktas Rytų Ukrainoje tiesiogiai paveikė 4,4 milijono žmonių, 4 milijonams reikalinga humanitarinė pagalba, 10,2 tūkstančių žmonių žuvo, 24,5 tūkstančiai  sužeistų.

  "70% asmenų, kuriems reikalinga humanitarinė pagalba, sudaro senyvo amžiaus asmenys, moterys ir vaikai", — pridūrė ministerijoje.

  2017 metais Lietuvos užsienio reikalų ministerija jau skyrė 280 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai teikti nukentėjusiems nuo konfliktų ir stichinių nelaimių Ukrainoje, Sirijoje, Irake, Jemene, Pietų Sudane, Somalyje, Nigerijoje, Malyje, Šri Lankoje, Siera Leonėje ir Dominikoje, Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose ir Mianmaro pabėgėliams.

  Ukrainos valdžia 2014 metų balandį pradėjo karinę operaciją prieš savarankiškai pasiskelbusias Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Paskutiniais Jungtinių Tautų duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 10 tūkstančių žmonių.

  Kijevas anksčiau ne kartą kaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus. Rusija tai neigia ir kaltinimus vadina nepagrįstais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra vidaus Ukrainos konflikto pusė, ji nesusijusi su įvykiais Donbase ir suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Situacijos Donbase sureguliavimo klausimas svarstomas, taip pat ir kontaktinės grupės susitikimų Minske metu. Kontaktinė grupė nuo 2014 metų rugsėjo jau priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius konflikto sumažinimo etapus. Tačiau ir po susitarimų dėl paliaubų tarp konflikto šalių toliau vyksta šaudymai.

  Dar šia tema

  Europos Komisija nesuteikė Ukrainai paskutinio finansinės paramos tranšo
  Ukraina pripažino, kad įstojus į RF Kryme gyventi geriau
  Prezidentė prognozuoja Ukrainai "ilgą kelią" į Europos Sąjungą
  Prisivaidinom Banderą: Lenkija blokuoja Ukrainos tranzitą
  Tegai:
  humanitarinė pagalba, Ukraina, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos