20:37 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Austrijos Konstitucinis teismas argumentuodamas diskriminacijos draudimą šalyje, legalizavo homoseksualų santuokas

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Austrijos Konstitucinis teismas sulygino santuokos skirtingų lyčių ir vienalyčių santuokų sudarymo taisykles ir tokiu būdu panaikino juridinius nuostatus, kurie iki šiol pažeidė homoseksualų partnerystės teises, praneša RIA Novosti.

  Sprendimas legalizuoti vienalytes santuokas susietas su draudimu diskriminuoti lygybės pagrindu. Atitinkamas draudimas įsigalios pasibaigus 2018 metų gruodžio 31 dienai.

  Spalio viduryje Konstitucinis teismas patikrino respublikos įstatymus dėl heteroseksualių porų santuokų ir homoseksualų pertnerystės. Teismo atstovai priėmė sprendimą, kad sąvokos "santuoka" ir "partnerystė" diskriminuoja žmonių lygybės principus.

  Dokumentų nagrinėjimas prasidėjo po to, kai dvi moterys, užregistravusios partnerystę, pateikė prašymą sudaryt santuoką. Moterų prašymą iš pradžių atmetė Vienos miesto taryba, o vėliau ir administracinis Austrijos sotinės teismas, nurodydamas, kad leidimui prieštarauja ginčytini įstatymo nuostatai.

  Kaip Lietuvoje

  Pagal 2017 metų pradžioje atliktą tyrimą, Lietuvoje vienos lyties asmenų partnerystės registravimui pritaria 11% gyventojų, o galimybę homoseksualams sudaryti santuoką teigiamai vertintų 7% lietuvių. palyginus su analogiškomis apklausomis, atliekamomis nuo 2013 metų, neigiamai vertinančių siūlymus dėl vienalytės partnerystės sumažėjo nuo 79% iki 74%. Neigiamai žiūrinčių į vienos lyties asmenų santuoką per ketverius metus sumažėjo nuo 84% iki 80%.

  Šiuo metu Lietuvoje įteisinti santykius galima tik susituokus — partnerystės negali sudaryti nei tos pačios, nei skirtingos lyties asmenys.

  LGBT įkūrė pirmąjį homoseksualų dalinį kovai prieš džihadistus Sirijoje >>

  Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes iki šiol nėra specialaus įstatymo. Praėjusios kadencijos Vyriausybė siūlė partnerystę įteisinti tik tarp vyro ir moters, tačiau projektas Seimui taip ir nebuvo pateiktas. Plenarinio posėdžio salės nepasiekė ir praėjusios kadencijos kelių parlamentarų registruotos pataisos, kurios leistų tiek skirtingos, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę.

  Dar šia tema

  Strasbūro teismas nagrinės homoseksualų poros iš Lietuvos skundą
  LGBT prašo Grybauskaitės vetuoti Lygių galimybių įstatymo pataisą
  Seimas nepritarė lyčiai neutraliai partnerystei
  Tegai:
  LGBT, vienalytė santuoka, Austrija

  Svarbiausios temos