08:57 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Prostestuotojas prie barikados šalia parlamento pastato Kiejeve, nuotrauka iš įvykio vietos

  Aktyvistai Kijevo centre sutrukdė saugumo tarnyboms surasti Saakašvilį

  REUTERS/Gleb Garanich
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Tarp teisėsaugos pareigūnų ir protestuotojų prasidėjo peštynės; aktyvisto vertinimu, į miestelį atėjo kelios dešimtys teisėsaugos pareigūnų

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Buvusio Gruzijos prezidento ir eks-gubernatoriaus Odesos srities Michailo Saakašvilio šalininkai davė atkirtį policijai, kuri atėjo ieškoti politiko palapinių miestelyje šalia Aukščiausiosios Rados sienų Kijeve, praneša RIA Novosti su nuoroda į vieną iš protestuotojų.

  ​Tarp teisėsaugos pareigūnų ir protestuotojų kylo peštynės. Policija, pasak vyro, trečiadienį užgriuvo 6:00 valandą (laikas sutampa su Lietuvos). Aktyvisto vertinimu, miestelį užplūdo kelios dešimtys teisėsaugos pareigūnų.

  Kaip pranešė mitinguotojas, aštuoni aktyvistai buvo sužeisti, du dėl smegenų sukrėtimo buvo nugabenti į ligoninę. Pasak palapinių miestelio gyventojų, susidūrimo metu policija panaudojo ašarines dujas.

  Видеофакт: как снимали с крыши связанного с Януковичем Саакашвили
  Facebook / Владислав Куценко

  Kaip pranešė RIA Novosti korespondentas, šiuo metu miestelyje yra keli šimtai žmonių, tarp jų daug vyrų su kamufliažo uniformomis. Rankose jie laiko skydus, atimtus iš teisėsaugos pareigūnų.

  Protestuotojai atsinešė automobilių padangas ir plytas — juos jie ketina panaudoti susidūrimo su teisėsaugos pareigūnais metu. Iš padangų palapinių miestelyje buvo pastatytos kelios barikados.

  Tarp aktyvistų prie Rados sienų yra Rados frakcijos "Savipagalba" parlamentarai Jegoras Sobolevas ir Semionas Semenčenko (vienas iš komercinės Donbaso blokados organizatorių).

  Saakašvilio palapinių miestelyje nesimato, tačiau mitinguotojai teigia, kad jis sėdi savo palapinėje. Šalia jo palapinės stovi apsaugininkai, žurnalistų neprisileidžia. Palapinių miestelyje dabar  ramu.

  Kas atsitiko

  Išvakarėse  Saakašvilis buvo sulaikytas ant namo stogo Kijeve, kur jis gyvena. Politikas yra įtariamas padedantis nusikalstamų organizacijų dalyviams ir slepiantis jų nusikalstamą veiklą.

  Generalinis prokuroras Jurijus Lucenko pareiškė, kad Saakašvilio surengtas akcijas Kijeve finansavo buvusio prezidento Viktoro Janukovičiaus aplinkos žmonės, tarp jų verslininkas Sergejus Kurčenko, o politikas siekė nuversti vyriausybę Ukrainoje. Saakašvilis paneigė šiuos kaltinimus.

  ​Jau dieną Saakašvilio šalininkai atkovojo jį iš teisėsaugos pareigūnų ir nuvyko prie Ukrainos parlamento sienų reikalauti prezidento Petro Porošenko apkaltos. Vėliau aktyvistai įsteigė palapinių miestelį šalia Aukščiausiosios Rados.

  Dar šia tema

  Kijeve suimtas Michailas Saakašvilis
  Kijeve vyksta maršas už apkaltą Porošenko, kurį organizavo Saakašvilis
  Gruzija ieško Saakašvilio per Interpolą
  Neilga kelionė per kopas: Lietuva pasiruošusi priglausti Saakašvilį
  Tegai:
  protesto akcija, Michailas Saakašvilis, Kijevas, Ukraina

  Svarbiausios temos