00:17 2018 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
  Teresa May, archyvinė nuotrauka

  Specialiosios tarnybos užkirto kelią išpuoliui prieš Teresą Mei

  © REUTERS / Neil Hall
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Policija suėmė du žmones, kurie planavo nužudyti Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Teresą Mei

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Du vyrai kėsinosi nužudyti ministrę pirmininkę Teresą Mei, bet specialiųjų tarnybų pareigūnai atskleidė sąmokslą ir užkirto kelią išpuoliui, pranešė laikraštis Independent.

  Sulaikytieji planavo detonuoti pagamintą sprogmenį prie premjerės rezidencijos Dauning Stryte ir tada, kilus chaosui, užpulti bei nužudyti Mei.

  Vidaus žvalgybos MI5 vadovas Andrew Parkeris sakė, kad pasikėsinimą  rengė islamistai: 20-metų Londono gyventojas Naaymuras Zakaria Rahmanas ir 21-erių metų Birmingemas gyventojas Mohammedas Akib Imranas. Jie buvo sulaikyti per praeitą savaitę vykusius antiteroristinius reidus.

  Kiek anksčiau vidaus žvalgybos MI5 vadas Andrew Parkeris informavo, kad per praėjusius 12 mėnesių sužlugdyti devyni išpuoliai Londone, tačiau detalių jis neįvardijo.

  MI5 vadovas taip pat teigė, kad nuo metų pradžios specialiomis tarnybomis pavyko išvengti devynių teroristinių išpuolių įvairiuose Didžiosios Britanijos miestuose.

  Pastaruoju laiku Britanijos piliečiai sukritikuoja ministrę pirmininkę Teresą Mei dėl Brexit. Pasitraukimo iš ES priešininkai ir rėmėjai išeidavo mitinguoti į Downing Street, ir tai vos nevirto riaušėmis.

  Dar šia tema

  Brexit fone ES bankai išvedė iš Britanijos 350 milijardų eurų
  Lietuva planuoja medžioti investuotojus po Brexit
  Tegai:
  išpuolis, policija, Teresa Mei
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos