22:50 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Time viršeliai, archyvinė nuotrauka

  "Time": "Metų žmogumi" tapo paskelbusios judėjimą #MeToo aktorės

  © Photo: facebook / TIME
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  2110

  Žurnalo "Time" nuomone, 2017 metų "žmogumi" tapo moterys, kurios ryžosi atskleisti visą tiesą apie seksualinius priekabiavimus Holivude

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. "2017 metų žmogumi" tapo moterys — judėjimo prieš seksualinę prievartą dalyvės, kurios pirmosios papasakojo apie seksualinį priekabiavimą ir paskelbė žymę #MeToo, rašoma žurnalo Twitter paskyroje.

  "Žmonės, kurie nutraukė tylą seksualinės prievartos ir priekabiavimo atžvilgiu — jų kolektyvinis pyktis sukėlė staigius ir sukrečiančius rezultatus. Už sukurtą judėjimą 2017 metais jos paskelbtos "Metų žmogumi", — rašo žurnalo atstovai.

  Anot "Time", judėjimas #MeToo apjungia visas rases, visas klases, profesijas ir beveik visus pasaulio kampelius.

  Žurnalas "Time" renka "Metų žmogų" kiekvienais metais nuo 1927 metų. Iki 1950 metų nugalėtojais buvo skelbiami tik konkretūs  asmenys, tačiau vėliau šį titulą gaudavo ir abstraktūs personažai.

  Pernai "Metų žmogumi" tapo tuo metu tik išrinktas JAV prezidentas Donaldas Trampas. Šių metų lapkričio pabaigoje pasklido gandai, kad Trampas ir vėl gali pelnyti šį titulą. Apie tai prakalbo pats JAV prezidentas. Tačiau "Time" žurnalo atstovai oficialioje Twitter paskyroje pareiškė, kad niekada nekomentuoja savo pasirinkimo iki oficialios nugalėtojų publikacijos.

  Skirtingais metais žurnalo viršelyje buvo Vladimiras Putinas, Angela Merkel, Barakas Obama, Markas Zuckerbergas, Džordžas Bušas jaunesnysis, o praėjusį šimtmetį — tarp kitų ir Josifas Stalinas, Nikita Chruščiovas, Jurijus Andropovas ir Michailas Gorbačiovas.

  Dar šia tema

  Šimašius nutraukia su Bartu sutartį dėl studijos "Kinema"
  Tegai:
  Metų žmogus, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos