22:06 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  100

  Reaguodamas į Donaldo Trampo pasisakymą, Rusijos Federacijos Tarybos gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pavaduotojas nustebo, kad Amerikos prezidentas nepriskyrė Jungtinėms Amerikos Valstijoms "lemiamo indėlio Napoleono sutriuškinime"

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Amerikos prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV laimėjo du pasaulinius karus ir "paklupdė komunizmą ", pranešė RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą Fox Business.

  Apie tai jis paskelbė kalbėdamas su Floridos šalininkais.

  "Mes esame tauta, kuri iškasė Panamos kanalą, laimėjo du pasaulinius karus, siuntė žmogų į Mėnulį ir paklupdė komunizmą", — cituoja Trampo žodžius televizijos kanalas.

  Trampas taip pat paragino amerikiečius būti ištikimus vertybėms, kurios padės jiems likti "teisingame kelyje".

  Reaguodamas į tai, Rusijos Federacijos Tarybos gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pavaduotojas Franc Klincevič prisiminė pasakėčią apie musę ir jautį.

  "… Jo (Trampo — Spuntik) pasisakymas apie JAV pergalę dviejuose pasauliniuose karuose labai primena musės iš pasakėčios zirzimą, kuri suarė lauką ant jaučio nugaros:"Jautis nesusidorotų su darbu be manęs", — parašė Rusijos senatorius savo Facebook paskyroje.

  Klincevič manymu, neaišku, ko daugiau JAV prezidento pareiškime — neišmanymo ar gyrimosi.

  "Keista, kad JAV prezidentas dar nepasakė pasauliui apie JAV lemiamą indėlį Napoleono sutriuškinime", — pabrėžė politikas.

  Istoriniai faktai

  JAV ilgai išlaikė neutralumą 1914 metais prasidėjusio Pirmojo pasaulinio karo  metu. Jos įsitraukė į karinius veiksmus tik 1917 metų balandį, kai iki karo veiksmų pabaigos liko pusantrų metų.

  Antrojo pasaulinio karo metu Sovietų Sąjunga, JAV ir Didžioji Britanija susitarė atidaryti antrąjį frontą Vakarų Europoje  dar 1942 metais, tačiau Britanijos ir JAV karių desantas išsilaipino Normandijoje tik po dvejų metų — 1944-aisias.

  Dar šia tema

  JAV Senatas: Trampo veiksmai gali privesti prie trečiojo pasaulinio karo
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, Pirmasis pasaulinis karas, istorija, Donaldas Trampas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos