22:00 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Izraelio valstybės sostinė: Tel Avivas ar Jeruzalė (11)
  54

  Donaldo Trampo pareiškimas, kad jis Jeruzalę pripažįsta Izraelio sostine, nesukels jokių teroro aktų posovietinėje erdvėje

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo sprendimą perkelti ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę naudoja islamo propaganda, Sputnik pareiškė Centrinės Azijos ir Afganistano problemų tyrimo centro prie Maskvos valstybinio tarptautinių santikių instituto direktorius Andrejus Kazarcevas.

  Pasak eksperto, radikali džihado propaganda visada randa tam tikrą pretekstą: ar tai situacija su rohinjų žmonėmis Mianmare, ar Jeruzalės pripažinimas Izraelio sostine, ar dar kas nors.

  "Nereikia perdėti patirs pripažinimo fakto, nes pats Izraelio valstybės egzistavimas šioje akcijoje yra iššūkis. Pats Izraelio buvimas teritorijose, kur yra musulmonų šventovės, nuolat naudojamas ne tik islamistų propagandai, tačiau jis yra svarbus klausimas kelioms Arabų šalims", — sakė Kazancevas.

  Eksperto teigimu, dėl to, kad Trampas Jeruzalę  pripažįsta  Izraelio sostine posovietinėje erdvėje neturėtų būti teroristinių išpuolių.

  Jeruzalė yra vieninga ir nedaloma

  Savo ruožtu, Centrinės Azijos ir Afganistano problemų tyrimo centro vyresnysis mokslinis darbuotojas Leonidas Gusevas pasakė, kad Jeruzalė pripažinta kaip vieninga ir nedaloma Izraelio sostinė 1967 metais po "šešių dienų karo", tai yra prieš 50 metų.

  Gusevas taip pat priminė, kad sprendimą perkelti JAV ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę 1995 metais priėmė Kongresas.

  Pasak eksperto, šie įvykiai neturės didelės įtakos situacijai posovietinėje erdvėje. Smurto protrūkiai tikėtini Artimuosiuose Rytuose, Gazos ruože ir Palestinoje.

  Temos:
  Izraelio valstybės sostinė: Tel Avivas ar Jeruzalė (11)

  Dar šia tema

  Palestinoje protestų metu nukentėjo daugiau nei tūkstantis žmonių
  URM lietuviams Izraelyje pataria būti budriems
  Tegai:
  islamistai, Donaldas Trampas, Jeruzalė, Izraelis, JAV

  Svarbiausios temos