05:17 2018 Kovo 23
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  Demonstrantai sudegino Trampo iškamša Libane, nuotrauka iš įvykio vietos

  Trampo iškamša buvo sudeginta prie JAV ambasados Libane

  © AFP 2018/ NOORULLAH SHIRZADA
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Izraelio valstybės sostinė: Tel Avivas ar Jeruzalė (9)
  21 0 0

  Demonstrantai reikalavo panaikinti Amerikos prezidento Donaldo Trampo sprendimą dėl Izraelio pripažinimo Jeruzalės sostine

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Sekmadienį, gruodžio 10 dieną, prie JAV ambasados ​​Libane tūkstančiai žmonių surengė protesto akciją.

  ​Demonstrantai prieštaravo JAV prezidento Donaldo Trampo sprendimui Jeruzalę pripažinti Izraelio sostinę. Jie skandavo šūkius prieš JAV ir Izraelį, o taip pat sudegino Izraelio vėliavą ir iškamša su Trampo nuotrauka.

  ​Anksčiau Trampas paskelbė, kad Jeruzalė pripažinta Izraelio sostine. Po to jis pasirašė nurodymą perkelti Amerikos ambasadą iš Tel Avivo į šį miestą.

  Libane demonstrantai sugriovė tvorą ir vartus JAV ambasados ​​teritorijoje. Mitingas baigėsi konfliktu su vietos policija, kurią jie bandė užmėtyti akmenimis. Saugumo pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas. Anot vietos žiniasklaidos, tarp demonstrantų yra nukentėję nuo ašarinių dujų.

  Protesto akcija sekmadienį taip pat įvyko Berlyne, joje dalyvavo 2,5 tūkstančio žmonių. Protestuodami prieš JAV ambasados ​​perkėlimą į Jeruzalę, jie sudegino Izraelio vėliavą. Policija sulaikė 11 žmonių.

  Jeruzalės statusas yra viena iš pagrindinių Palestinos ir Izraelio konflikto problemų. Izraeliečiai okupavo rytinę miesto dalį 1967 metų karo metu. Jiems Jeruzalė yra vienintelė sostinė. Tačiau palestiniečiai laikosi kitokio požiūrio — jie nori, kad rytinė miesto dalis būtų jų valstybės sostinė.

  Temos:
  Izraelio valstybės sostinė: Tel Avivas ar Jeruzalė (9)
  Tegai:
  protesto akcija, Donaldas Trampas, Libanas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos