19:29 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Šiaurės Atlanto aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo įgaliojimai pratęsiami iki 2020 metų rugsėjo pabaigos

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo kadencija, kuri turėjo baigtis 2018 metų spalį, pratęsta iki 2020 metų rugsėjo 30 dienos, sakoma Šiaurės Atlanto Tarybos pareiškime.

  NATO generalinis sekretorius yra aukščiausias civilinis postas Aljanso sistemoje. Generalinis sekretorius vadovauja Aljanso sprendimų priėmimo procesui ir užtikrina jų įgyvendinimą. Kadangi Šiaurės Atlanto Taryba sprendimus priima bendru sutarimu, generalinio sekretoriaus vaidmuo, be kita ko, yra tarpininkavimas šalių — NATO valstybių narių konsultacijų metu.

  Šiaurės Atlanto Taryba — aukščiausias politinis Aljanso organas — Stoltenbergą  paskirė generaliniu sekretoriumi 2014 metų kovą, jis pradėjo eiti pareigas nuo 2014 metų spalio 1 dienos.

  Šiaurės Atlanto Taryba pažymi, kad šalys — NATO narės "yra visiškai įsitikinusios, kad Stoltenbergas sugebės ir toliau dėti pastangas pasiekti pritaikyti NATO prie  21 amžiaus saugumo iššūkių".

  JAV Valstybės departamentas pareiškė, kad pritaria Stoltenbergo kadencijos pratęsimui iki 2020 metų rugsėjo. Vašingtone Stoltenbergas laikomas "stipriu lyderiu" ir tikimasi "puikių santykių tęsimo".

  Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei taip pat palankiai įvertino šį sprendimą ir susiejo Stoltenbergą kaip NATO generalinio sekretoriaus su priešinimu "Rusijos agresijai".

  "Jis bandė padaryti, kad NATO aljansas liktų stiprus, bet ne stovėjo vienoje vietoje Rusijos agresijos Rytų Europoje akivaizdoje, jį (aljansą — Sputnik) reformavo kovai su tokiomis augančiomis grėsmėmis, kaip kibernetiniai išpuoliai ir hibridinis karas", — sakė Mei ir pridūrė, kad ji džiaugiasi galėdama tęsti darbą su Stoltenbergu.

  Rusija pastaraisiais metais Rusija praneša apie beprecedentę NATO veiklą prie savo Vakarų sienų. Tuo pačiu metu NATO plečia savo iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos ribojimu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų augimo Europoje. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jau anksčiau sakė, kad Rusija niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio veiksmų, potencialiai pavojingų jos interesams.

  Dar šia tema

  Stoltenbergas ragina Rusiją "atsipalaiduoti"
  Stoltenbergas: NATO išbus Rytų Europoje tiek, "kiek reikia"
  Vokietijos žiniasklaida: NATO nesugebės atremti Rusijos puolimo
  Putinas nesijaudina dėl NATO pajėgų didinimo Rusijos pasienyje
  Tegai:
  NATO, Jensas Stoltenbergas

  Svarbiausios temos