09:44 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Izraelio valstybės sostinė: Tel Avivas ar Jeruzalė (11)
  61

  Visos Islamo bendradarbiavimo šalys paragino JTO ir tarptautinę bendriją pasmerkti Trampo veiksmus dėl Jeruzalės pripažinimo Izraelio sostine ir kiek įmanoma greičiau sureguliuoti situaciją

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Islamo bendradarbiavimo organizacija (OIC) paskelbė Rytų Jeruzalę Palestinos sostine, rašo Turkijos laikraštis Hurriyet su nuoroda į rezoliuciją, priimtą neeiliniame OIC viršūnių susitikime Stambule.

  Dokumente organizacija ragina visą tarptautinę bendriją pripažinti Palestinos valstybę ir Rytų Jeruzalę jo okupuota sostine.

  Tą patį ragino daryti ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, kuris pirmininkavo viršūnių susitikime.

  Islamo bendradarbiavimo organizacija pripažino Rytų Jeruzalę Palestinos sostine reaguodama į JAV prezidento Donaldo Trampo sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine. Amerikos prezidento sprendimą pasmerkė musulmonų šalys ir Europos lyderiai.

  Rezoliucijoje taip pat pabrėžima, kad Jungtinės Amerikos Valstijos prarado tarpininko vaidmenį Artimuosiuose Rytuose. OIC paragino Vašingtoną atšaukti savo sprendimą. Ji perspėjo, kad kitaip atsakomybė už visas pasekmes priklausys JAV.

  Islamo bendradarbiavimo organizacija apima 57 valstybes nares. Tarp jų — Afganistanas, Azerbaidžanas, Brunėjus, Indonezija, Gvinėja, Iranas, Kataras, Kuveitas, Libanas, Sudanas, Jordanija ir kelios kitos šalys.

  Anksčiau teroristų grupė "Hamas" paskelbė apie trečiosios intifados — Palestinos teritorijos užgrobimo judėjimo — pradžią. Spėjama, kad ji prasidės penktadienį.

  Temos:
  Izraelio valstybės sostinė: Tel Avivas ar Jeruzalė (11)

  Dar šia tema

  Trampo iškamša buvo sudeginta prie JAV ambasados Libane
  Palestinoje protestų metu nukentėjo daugiau nei tūkstantis žmonių
  Tegai:
  Islamo bendradarbiavimo organizacija (OIC), Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Donaldas Trampas, Palestina, Jeruzalė, Izraelis

  Svarbiausios temos