17:59 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Saakašvilio protesto akcija Kijeve, archyvinė nuotrauka

  Saakašvilis įvardijo perversmo Ukrainoje "kainą"

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Pasak politiko, Ukrainos generalinė prokuratūra "paskaičiavo" valdžios oponentų išlaidas valstybiniam perversmui ir yra pasirengusi Saakašviliui nupirkti bilietą bet kur, kad tik jis paliktų šalį

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Ukrainos generalineje prokuratūroje manoma, kad buvusiam Odesos regiono gubernatoriui ir buvusiam  Gruzijos prezidentui Michailui Saakašviliui kainavo 210 tūkstančių dolerių atlikti perversmą Ukrainoje. Tai pareiškė pats politikas Ukrainos televizijos kanalo "NewsOne" ore.

  Pasak Saakašvilio, butent toks skaičius buvo jam įvardintas pareikštame kaltinime.

  "Ir jūs (prokurorai — "Sputnik") nuo mūsų tai slėpėt? Gerai, kad yra kameros — galbūt žmonės susimes! Surinks 210 tūkstančių dolerių. Ir jeigu tiek kainotų valdžios kaita, mūsų realybės, tarifų sumažinimas, kad žmonės neišvažiuotų, kad šalis galėtų keistis, kad ji pradėtų sparčiai augti, gal kažkas suras 210 tūkstančių dolerių", — Saakašvilis.

  Be to, anot politiko, Kijevo valdžia yra pasiruošusi atsikratyti jo buvimo šalyje bet kokiomis priemonėmis, netgi nupirkti jam metinę kelionę "į Nyderlandus ar į Maldyvus", kad jis paliktų Ukrainą.

  Tuo pačiu metu Saakašvilis neatsisakė planų grįžti į Ukrainos politiką. Išvakarėse jis paskelbė, kad nori tapti Odesos meru.

  Pirmą kartą Saakašvilis buvo sulaikytas gruodžio 5 dieną Kijeve, tačiau jo šalininkai sugebėjo jį išlaisvinti. Gruodžio 8 dieną Saakašvilis įkalintas vėl, tačiau teismas atsisakė išduoti leidimą Saakašvilio areštui.

  Generalinė prokuratūra kaltina politiką dėl nusikaltėlių organizacijų dalyvių paramos ir jų veiklos slėpimo. Jam gresia nuo penkerių iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

  Dar šia tema

  Saakašvilis laikomas Kijevo tardymo izoliatoriuje
  Aktyvistai Kijevo centre sutrukdė saugumo tarnyboms surasti Saakašvilį
  Tegai:
  Michailas Saakašvilis, Kijevas, Ukraina

  Svarbiausios temos