23:05 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (114)
  90

  Pasak vietos pabėgėlių, po mokymo kurso pabaigos sukurtos formuotės bus perkeltos į Sirijos pietus kovai su Sirijos vyriausybės kariuomene

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Ginkluoti susivienijimai "Naujoji Sirijos armija" kuriami netoli pabėgėlių stovyklos Hasekės provincijoje vadovaujant JAV instruktoriams, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos kovojančių šalių susitaikymo centrą Sirijoje.

  Pasak pabėgėlių, grįžusių į savo namus, JAV kariai pranešė, kad baigus mokymo kursą, sukurtos formuotės bus perkeltos į Sirijos pietus kovai su Sirijos vyriausybės kariuomene.

  Pranešime pabrėžiama, kad nepaisant Amerikos pusės pareiškimų dėl įsipareigojimo sunaikinti teroristų grupę "Islamo valstybė"*, tarptautinė koalicija tebepalaiko ryšius su teroristų likučiais Sirijoje. Kovojančių šalių susitaikymo centro duomenimis, tai aiškiai patvirtina padėtis pabėgėlių stovykloje, esančioje už 20 kilometrų į šiaurės rytus nuo Dzhisr As Shaddadi miesto Hasekės provincijoje.

  Liudininkai pasakė, kad tarptautinė koalicija naudoja šitą "placdarmą" daugiau nei pusę metų. Be to, dabar ten apie 750 kovotojų. Pagrindinį branduolį sudaro daugiau nei 400 IV* teroristų, kurie spalį su JAV parama paliko Raką.

  Gruodžio 11 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė išvesti Rusijos kariuomenę iš Sirijos po to, kai visiškai likvidavo "Islamo valstybę"* šioje šalyje.

  * Teroristų grupuotė, uždrausta Rusijoje.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (114)

  Dar šia tema

  Sirijos vadovas Bašaras al-Assadas padėkojo Vladimirui Putinui už pagalbą
  Rusijos bombonešių smūgiai teroristams Sirijoje – vaizdo įrašas
  RT korespondentas žuvo raketų atakos prieš IV* kovotojus Sirijoje metu
  Tegai:
  teroristai, pabėgėliai, "Naujoji Sirijos armija", Sirija, JAV

  Svarbiausios temos