00:57 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Žmonių psichinė buklė blogėja, kai jie praleidžia daug laiko pasyviai rydami informaciją, pažymi mokslininkai

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Facebook tyrėjai pripažino, kad naujienų socialiniame tinkle peržiūra gali pakenkti žmogui, praneša RIA Novosti su nuoroda į kompanijos tinklalapį.

  Straipsnyje "Sunkus klausimas: ar gali laikas, praleistas socialiniuose tinkluose, pakenkti mums" Facebook tyrėjai Davidas Ginsbergas ir Moira Burkė priėjo prie išvados, kad pasyvi naujienų juostos peržiūra gali būti žalinga psichinei sveikatai.

  "Apskritai, kai žmonės praleidžia daug laiko pasyviai rydami informaciją… paskui jie jaučiasi blogiau", — sakoma straipsnyje.

  Kaip pavyzdys aprašomas eksperimentas, atliktas tarp Mičigano universiteto studentų. Vienų studentų dbuvo paprašyta per 10 minučių laikotarpį skaityti naujienų juostą, o kitų — talpinti įrašus ir susirašinėti su draugais. Pirmosios grupės studentų nuotaika dienos pabaigoje buvo prastesnė, nei antrosios grupės.

  Taip pat pranešama, kad žmonių, kurie socialiniuose tinkluose naudojosi nuorodomis keturis kartus daugiau nei vidutinis vartotojas, ar spaudė "like" (patinka — Sputnik) du kartus daugiau nei vidutinis vartotojas, psichinė būsena buvo blogesnė.

  Facebook tyrėjai mano, kad "skaitymas apie kitus žmones internete gali sukelti neigiamus socialinius palyginimus".

  Nepaisant to, kompanija skatina vartotojus praleisti daugiau laiko Facebook, pavyzdžiui, bendrauti su senais draugais, kalbėtis mažose grupėse arba dalintis komentarais tiesiogiai su draugais — mokslininkų teigimu, tai gali padaryti vartotojus laimingesnius.

  Dar šia tema

  Kauno savivaldybė spręs gyventojų problemas per Facebook
  JAV vizai gauti reikės atskleisti slaptažodžius socialiniuose tinkluose
  Maži lietuvaičiai užtikrinti savo patirtimi interneto pasaulyje
  Lietuvos policija papasakojo apie Facebook tamsiąją pusę
  Tegai:
  psichinė buklė, socialinis tinklas, mokslininkai, Facebook

  Svarbiausios temos