05:43 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Teisėsaugos pareigūnai žavisi Rusijos lyderiu, tačiau apie Ukrainos prezidentą Petro Porošenko jie yra visiškai kitokios nuomonės, sakė buvęs Odesos regiono gubernatorius

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra "idealas" Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) darbuotojams, pareiškė buvęs Odesos regiono gubernatorius ir buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis.

  "Jie taip žavisi, jie sako: "O Putinas juos (Saakašvilio šalininkus, išvadavusius politiką iš SBU automobilio — Sputnik) suvarytų į ožio ragą", — cituoja RIA Novosti politiko pareiškimą televizijos kanalo News One eteryje.

  Pasak jo, SBU darbuotojai laiko Putiną "idealu". Ukrainos prezidento Petro Porošenko atžvilgiu Saakašvilis tariamai iš teisėsaugos pareigūnų girdėjo tik "prakeikimus".

  Pirmą kartą Saakašvilis sulaikytas gruodžio 5 dieną Kijeve, tačiau jo šalininkai sugebėjo jį išlaisvinti. Gruodžio 8 dieną Saakašvilis įkalintas vėl, tačiau teismas atsisakė išduoti leidimą Saakašvilio areštui.

  Generalinė prokuratūra kaltina politiką nusikaltėlių organizacijų dalyvių rėmimu ir jų veiklos slėpimu. Jam gresia nuo penkerių iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

  Praėjusį sekmadienį eilinė Saakašvilio šalininkų akcija baigėsi Oktyabrsko rūmų Kijeve, kur tuo metu vyko koncertas, šturmu. Mitinguotojai dalyvavo susirėmimuose su teisėsaugos pareigūnais. Sužeista 60 karių, 15 iš jų buvo hospitalizuoti. Po to Saakašvilis paskelbė apie mitingų ir žygių pristabdymą. Apie tai pranešė Saakašvilio partijos "Naujųjų jėgų judėjimas" politinės tarybos narys Ivanas Lozovas Ukrainos televizijos kanalo ZIK eteryje.

  Dar šia tema

  Kijeve Saakašvilio šalininkai reikalauja Apkaltos įstatymo
  Saakašvilis laikomas Kijevo tardymo izoliatoriuje
  Aktyvistai Kijevo centre sutrukdė saugumo tarnyboms surasti Saakašvilį
  Kijeve suimtas Michailas Saakašvilis
  Kijeve vyksta maršas už apkaltą Porošenko, kurį organizavo Saakašvilis
  Tegai:
  nacionalinis saugumas, protesto akcija, Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), Michailas Saakašvilis, Vladimiras Putinas, Ukraina

  Svarbiausios temos