13:34 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  651

  Anksčiau Rusija pareiškė, kad palieka ugnies Donbase nutraukimo režimo Jungtinį kontrolės ir koordinavimo centrą (JCCC) dėl provokacijų ir trikdžių kylančių iš Kijevo

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Makronas paragino Rusijos atstovus grįžti į ugnies Donbase nutraukimo režimo Jungtinį kontrolės ir koordinavimo centrą (JCCC), praneša RIA Novosti su nuoroda į bendro Vakarų lyderių pareiškimo tekstą.

  Dokumente pabrėžiama, kad JCCC atlieka labai svarbų vaidmenį palaikant ESBO stebėtojus ir ugnies nutraukimo susitarimus.

  Be to, Merkel ir Makronas paragino pagreitinti politinių Minsko susitarimų punktų įgyvendinimą, įskaitant amnestiją, rinkimus ir ypatingą Donbaso statusą.

  Lenkijos reakcija

  Lenkijos užsienio reikalų ministerija taip pat paragino Rusijos atstovus grįžti į JCCC. Pranešime teigiam a, kad Užsienio reikalų ministerija susirūpinusi dėl "ginkluotojo konflikto eskalacijos" Ukrainoje, kas patvirtinta ESBO Specialiosios stebėjimo misijos vertinimu. Iki metų pabaigos paliaubų pažeidimų skaičius pasiekė tlkį lygį, kokio nebuvo nuo sausio mėnesio.

  Pasak Lenkijos užsienio reikalų ministerijos, Rusijos atstovų atšaukimas iš JCCC prisideda prie padidėjusios įtampos.

  Lenkijos kontingentas yra antrasis tarp ES šalių pagal skaičių. Varšuva vertina RF sprendimą "kaip eilinį bandymą pabloginti stebėtojų darbo saugumą" ir jų darbo Donbase galimybių ribojimą.

  Lenkijos užsienio reikalų ministerija tikisi, kad Rusija "priims sprendimą nedelsiant grąžinti į JCCC".

  Rusijos reakcija

  Valstybės Dūmoje pabrėžė,  kad Prancūzijos ir Vokietijos lyderių raginimas grąžinti Rusijos karininkus į JCCC kalba apie jų norą išsaugoti savo veidą ir paslėpti tai, kad Minsko susitarimų įgyvendinimas griūva. Pasak Valstybės Dūmos NVS, Europos integracijos ir ryšių su tautiečiais reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo Viktoro Vodolackogo, Merkel ir Makronas supranta, kad be kontrolės iš JCCC pusės "nevaldomas Porošenko… gali imtis kraštutinių priemonių, kurioms jį ragina nacionalistai".

   Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas mano, kad, jei Merkelis ir Makronas tikrai nori Rusijos karininkų grįžimo, jie turi pareikalauti iš Kijevo elgesio pokyčių.

  Klausimo istorija

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Rusija nutraukia veiklą JCCC. Kaip priminė Rusijos žinyboje, centras susiduria su rimtais sunkumais dėl Kijevo pozicijos. Vėliau Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Kremlius neatmeta stebėtojų grįžimo į organizaciją, bet tik su sąlyga, kad Ukrainos valdžios institucijos nutrauks provokacijas ir suteiks jiems galimybę atlikti savo užduotis.

   Generolas leitenantas Sergejus Kostarevas po Rusijos karininkų grįžimo papasakojo, kad Ukraina nustatė griežtas sąlygas gyventi ir judėti: pavyzdžiui, į valgyklą ir atgal juos lydėjo ginkluota palyda.

  Taikaus konflikto Donbase sureguliavimo kontaktinė grupė trečiadienį Minske sutarė dėl ugnies nutraukimo šventčių metu nuo gruodžio 23 dienos. Savarankiškai pasiskelbusioje Donecko liaudies respublikoje (DNR) pareiškė, kad Ukrainos teisėsaugos pareigūnai jau pažeidė tylos režimą, apšaudę Horlivka pakraštį ir rajoną šalia Jasinuvatos.

  Dar šia tema

  Lietuva perduos Kijevui 7 televizijos siųstuvus transliacijai Donbase
  DLR vadovas: JAV ginkluotės tiekimas į Kijevą sukels konfliktą Donbase
  ES ketina suteikti Kijevui 50 mln eurų paramą Donbaso atkūrimui
  Žiniasklaida: prokuratūra tyrinėja lietuvių dalyvavimą Donbaso konflikte
  Kremlius pakomentavo Savčenko idėją "atiduoti Krymą" mainais į Donbasą
  Tegai:
  Donbasas, Ukrainos konfliktas, Prancūzija, Vokietija, Ukraina, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos