09:34 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Pasak žiniasklaidos pranešimų, Šiaurės Korėja ruošiasi eiliniam palydovo paleidimui, kuris gali būti naudojamas žvalgybos tikslais

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Šiaurės Korėja gali paleisti naują dirbtinį palydovą, ant jo bus įrengtos telekameros ir telekomunikacijų įranga,  praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į KLDR žiniasklaidą.

  "Mes žinome, kad Šiaurės Korėja pastatė naują palydovą ir pavadino jį "Kwangmyongsong-5", —  cituoja spauda savo šaltinio žodžius vyriausybėje.

  Šiaurės Korėjos Darbo partijos oficialus laikraštis "Rodong Sinmin" neseniai paskelbė straipsnį, kuriame kalbėta apie legitimią KLDR teisę dalyvauti kosminio tyrimo veikloje. Anksčiau KLDR atstovas JT pareiškė, kad šalis turi kosmoso tyrimo ir palydovų paleidimo 2016-2020 metais planą.

  Tuo pačiu metu Pietų Korėjos kariuomenė pareiškė, kad kol kas nepastebi KLDR pasirengimo paleisti kosminį aparatą požymių.

  Šiaurės Korėja atliko balistinių raketų su palydovais paleidimą 2012 ir 2016 metais. Pagal Japonijos ir Pietų Korėjos karių duomenis, dirbtinis palydovas "Kwangmyongsong-5", kuris buvo paleistas paskutinį kartą, yra patobulinta tarpžemyninės balistinės raketos civilių versijos modifikacija.

  Dar šia tema

  Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą
  Šiaurės Korėja pripažino Krymą Rusijos teritorija
  JAV užtikrina — niekas neskelbė karo Šiaurės Korėjai
  Lietuvos URM pasmerkė Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą
  Rusija nemato grėsmės Šiaurės Korėjos veiksmuose paleidžiant raketą
  Tegai:
  palydovas, Šiaurės Korėja

  Svarbiausios temos