18:08 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Somalyje per pirmus dešimt 2017 metų mėnesių į kariuomenę buvo pašaukti apie 1800 vaikų, o Pietų Sudane beveik per penkerius metus šis skaičius pasiekė 19 tūkstančių

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Vaikai, kurie pateko į karinio konflikto zoną, dažnai tampa mirtininkais arba naudojami kaip gyvieji skydai, teigiama UNICEF ataskaitoje už 2017 metus.

  Pranešime ypač pabrėžiama padėtis daugiau nei 300 tūkstančių vaikų, priklausančių etninei grupei Rachindža, jie susiduria su savo teisių pažeidimu Mjanmoje. Kai kurie vaikai, kuriuos pagrobė ekstremistai, susiduria su prievarta iš valstybės specialiųjų pajėgų pusės jau po išvadavimo. Kitus vaikus karai paliečia netiesiogiai — per ligas, badą ir panašius sunkumus.

  Pabėgėliai. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Дмитрий Виноградов

  Islamistų grupuotė "Boko Haram" veikia Nigerijos, Čado, Nigerio ir Kamerūno teritorijose. Šios organizacijos vadovu įsakymu, šiais metais mažiausiai 135 nepilnamečiai tapo mirtininkais — tai penkis kartus daugiau, nei 2016 metais.

  Prievarta, priverstinės santuokos ir vergija išvystyti Irake, Sirijoje, Jemene, Nigerijoje, Pietų Sudane ir Mjanmoje.

  Demokratinės Kongo Respublikos politinė padėtis privertė beveik 850 tūkstančių vaikų palikti savo namus, užpulta daugiau nei 200 medicinos centrų ir 400 mokyklų.

  Jemene per tris karinio konflikto metus žuvo arba buvo sužeisti penki tūkstančiai vaikų. Irake ir Sirijoje nepilnamečius naudoja kaip gyvus skydus.

  Dar šia tema

  JAV profesorius pasakė, kur gali prasidėti Trečiasis pasaulinis karas
  Žiniasklaida: prokuratūra tyrinėja lietuvių dalyvavimą Donbaso konflikte
  Kremlius nesitiki "jokio proveržio" sprendžiant Ukrainos konfliktą
  Tegai:
  karas, vaikai, UNISEF

  Svarbiausios temos