01:11 2018 Kovo 25
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Bruno Le Maire, archyvinė nuotrauka

  Prancūzijos finansų ministras pasiūlė RF "manevruoti" atsižvelgiant į sankcijas

  AP Photo/Jose Luis Magana
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos prieš Rusiją (74)
  1910

  Prancūzijos Finansų ministerijos vadovas priminė, kad praeityje Rusija jau panaikino dalį 2013-aisiais nustatytų apribojimų prancūziškiems produktams, pavyzdžiui, bulvėms, ir "tai turėjo teigiamą poveikį"

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Bruno Le Maire tikisi dalinio Rusijos maisto embargopanaikinimo.

  Europos Parlamentas Strasb8re, archyvin4 nuotrauka
  © Sputnik/ Алексей Витвицкий

  Le Maire pabrėžė, kad Paryžius laikosi Europos Sąjungos valstybių narių priimtų sprendimų ir nekvestionuoja jų.

  "Nėra jokių galimybių apeiti šį politinį (sankcijų — Sputnik) mechanizmą. Šiame mechanizme yra erdvės manevrui, kurį mes ir norime naudoti ekonominiam bendradarbiavimui", — pasakė ministras interviu laikraščiui "Vedomosti".

  Pasak LeMaire, nepaisant sankcijų, Rusijos ir Prancūzijos santykiuose viskas gerai. Kaip papasakojo ministras, "prezidentas Makronas nuo pat pradžių iškėlė uždavinį gerinti santykius su Rusija" ir galimybių tam yra, ypač ekonomikos srityje.

  Prancūzijos valdininkas priminė, kad praeityje Rusija jau panaikino dalį 2013-aisiais nustatytų apribojimų prancūziškiems produktams, pavyzdžiui, bulvėms, ir "tai turėjo teigiamą poveikį". Le Maire pabrėžė, kad Maskvos sprendimas įgyvendinti importo pakeitimo politiką yra aiškus, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje būtina kokybiškai pagerinti žemės ūkio sektorių, ir bendradarbiavimas su Prancūzija gali tapti "geru variantu".

  Kiaulės, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Игорь Зарембо

  Ministras mano, kad Rusijos turistų nutekėjimas taip pat turėjo neigiamos įtakos pramonės plėtrai ir šalies ekonomikai, tačiau Prancūzija laukia turistų iš Rusijos Federacijos.

  2014-aisiais Europos Sąjunga įvedė sankcijas Rusijos Federacijai ryšium su įvykiais Ukrainoje ir Krymo susijungimu su Rusija ir daug kartų plėtė ir pratęsdavo jas. Savo ruožtu Rusija, atsakydama į sankcijas, apribojo JAV, ES šalių, Kanados, Australijos ir Norvegijos maisto prekių importą.

  2017-ųjų liepą Rusijos Vyriausybė iki 2018-ųjų gruodžio 31-osios pratęsė draudimą tam tikrų žemės ūkio produktų, žaliavų ir maisto produktų importui iš šalių, kurios pritaikė sankcijas Rusijos Federacijai, įskaitant JAV, Kanadą, Australiją, Europos Sąjungą, Ukrainą.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos prieš Rusiją (74)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė tikisi kad ES sankcijos Rusijai bus dar pratęstos
  Europos Taryba svarsto galimybę atšaukti sankcijas Rusijai
  Naujos JAV sankcijos — smūgiuojama Rusijos karinei pramonei
  Amerikietiškų sankcijų "Damoklo kardas": Vokietijos ekonomika saugoma
  Lietuva laukia pasiteisinimų iš "RTR Planeta" ir "TVCI" arba taikys sankcijas
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, embargo, Europos Sąjunga, Prancūzija, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos