11:01 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Donaldui Trampui tapus JAV prezidentu Baltuosiuose rūmuose buvo apsvarstyta galimybė atšaukti dalį JAV kariuomenės iš Rytų Europos kaip iniciatyvą naujiems santykiams su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Donaldui Trampui atėjus į valdžia Baltuosiuose rūmuose apsvarstyta galimybė atšaukti dalį JAV kariuomenės iš Rytų Europos, praneša RIA Novosti.

  "Trampo vadovavimo pradžioje aukštas Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas pasiūlė išvesti dalį JAV kariuomenės iš Rytų Europos kaip iniciatyvą naujiems santykiams su (Rusijos prezidentu) Vladimiru Putinu", — cituoja RIA Novosti leidinį "Daily Beast".

  Leidinyje teigiama, kad šis pareigūnas buvo Trampo padėjėjo strateginio planavimo klausimais pavaduotojas Kevinas Harringtonas, kuris paskelbė apie savo iniciatyvą 2017 metų vasarį. (Trampas tapo JAV prezidentu sausį). Teigiama, kad "Daily Beast" šaltinis apie tai girdėjo tiesiogiai iš Harringtono, kuris neva pasiūlė "perkelti dalį JAV kariuomenės nuo Rusijos sienų kaip strateginį pasiūlymą persvarstyti Amerikos interesus naujųjų santykių su Rusija kontekste".

  "Buvęs Harringtono kolega sakė, kad Harringtonas prašė išvesti arba perdislokuoti JAV dalinius iš Baltijos šalių… Pasak jo, jis tai vertino kaip gestą Kremliaus atžvilgiu", kad suprastų, ar įmanoma pagerinti santykius su Rusija, rašoma leidinyje. Taip pat nurodoma, kad šis "buvęs kolega šią idėją laikė pavojinga ir naivia".

  Taip pat pabrėžiama, kad Baltieji rūmai kol kas neatsakė į prašymą paviešinti komentarus šiuo klausimu.

  Dar šia tema

  JAV skiria Europai 4 mlrd eurų "Rusijos grėsmės" sutramdymui
  JAV sraigtasparniai "Black HawkAP" atvyko į Latviją
  Šoigu: padėtis prie vakarinės Rusijos sienos aštrėja
  Tegai:
  JAV kariuomenė, Baltieji rūmai, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rytų Europa, Baltijos šalys, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos