07:51 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  179

  JAV žiniasklaida skelbia, kad šalis kuria naują branduolinį ginklą, kuris turėtų priversti Rusiją atsisakyti planų pasinaudoti branduoline taktinės paskirties kovine galvute tuo atveju, jeigu Rytų Europoje kils karinis konfliktas

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Amerikos valdžia ketina susilpninti apribojimus naudoti branduolinį ginklą ir sukurti naują branduolinę kovinę galvutę su mažo galingumo užtaisu. Apie tai rašo "The Gardian" su nuoroda į buvusį Nacionalinio saugumo tarybos apsiginklavimo kontrolės klausimais direktorių Džoną Vulfstalą.

  Anot jo, pagal naują Pentagono branduolinės politikos apžvalgą, tokiomis galvutėmis bus aprūpintos modifikuotos balistinės povandenines raketos "Trident D5".

  Vilfstalas pabrėžė, kad JAV veiksmai nukreipti Rusijai sutramdyti siekiant priversti ją atsisakyti branduolinių taktinės paskirties kovinių galvučių karinio konflikto Rytų Europoje atveju.

  Jis pridurė, kad JAV politika šioje srityje tapo karingesnė, palyginus su prezidento Barako Obamos administracijos veikla.

  "Įvertinus tai, ką man sakė žmonės, kurie apie tai rašė, jie ketino nusiųsti rusams, Šiaurės korė

  jiečiams ir kinams sutramdymo žinutę. Parodyti, kad bet koks Rusijos ar Šiaurės Korėjos bandymas panaudoti branduolinį ginklą sukels dideles pasekmes", — teigė Vilfstalas.

  Be to, jis nurodė, kad Pentagonas išplėtė sąlygų, kurias JAV galėtų pritaikyti, smūgiuodamos priešui, sąrašą. Tarp šių sąlygų yra atsakas į nebranduolinę ataką, atnešusią daug aukų arba atsakas į ataką prieš objektus, užtikrinančius civilių gyvenimą, bei prieš branduolinio apsiginklavimo kontrolės objektus.

  Anot Vulfstalo, apžvalga oficialiai bus paskelbta sausio pabaigoje.

  Apsiginklavimo kontrolės šalininkai išreiškė susirūpinimą dėl šių JAV planų. Anot jų, nauja branduolinė kovinė galvutė padidina tikimybę panaudoti branduolinį ginklą karinio konflikto metu.

  Dar šia tema

  JAV Kongresas uždraus Trampui pritaikyti prevencinį branduolinį smūgį
  Trampas: sankcijų atšaukimas mainais už Rusijos branduolinio ginklo mažinimą
  Tegai:
  branduolinis ginklas, JAV

  Svarbiausios temos