22:37 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 17°C
Tiesioginis eteris
  Ukrainos ir Lenkijos pasienis, archyvinė nuotrauka

  Lenkijos gamykloje ukrainiečiai priversti dėvėti geltonai mėlyną uniformą

  Yuri DYACHYSHYN / AFP
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Gamykloje visi turi dėvėti mėlynas kelnes, o marškinių spalva skiriasi priklausomai nuo darbuotojo pareigų ir pilietybės

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Lenkijoje kilo skandalas dėl to, kad ukrainiečiai, dirbantys vienoje iš gamyklų,  priversti dėvėti uniformą, kurios spalvos atitinka jų šalies vėliavą, rašo laikraštis "Wyborcza".

  Šis incidentas įvyko transnacionalinės korporacijos "Lindab", kuri gamina medžiagas stogams ir vėdinimo vamzdžius, Lenkijos filiale. Įmonė įsikūrusi netoli Varšuvos, čia dirba apie 200 žmonių, tarp jų 40 ukrainiečių.

  Paaiškėjo, kad įmonės darbuotojai dėvi neįprastą uniformą —  mėlynas kelnes, tačiau marškinių spalva skiriasi priklausomai nuo pareigų ir pilietybės. Lenkų-mechanikų uniformos viršutinė dalis yra žalios spalvos, brigadininkų — raudonos, gamybos cecho darbuotojų — mėlynos. Ukrainiečiai dėvi geltonos spalvos marškinius, jei jie nekalba lenkiškai ar oranžinės, jei kalba.

  Įmonės atstovas Michalas Vrublevskis patikino, kad tai nėra diskriminacija. Jis teigia, kad tokia sistema supaprastina Lenkijos ir Ukrainos personalo sąveiką. Pavyzdžiui, kai lenkas-brigadininkas kreipiasi į ukrainietį, jis supranta, ar jis kalba lenkiškai, ir prireikus gali įtraukti į pokalbį jo tautietį, kuris moka lenkų kalbą. Vrublevskis pabrėžė, kad bendrovė ukrainiečius ir lenkus vertina vienodai.

  Kovos su rasizmu asociacijos "Daugiau niekada" ("Nigdy Więcej") aktyvistė Anna Tatar išreiškė savo pasipiktinimą darbuotojų "segregacija".

  "Mano nuomone, rodyti pirštu yra žeminimas", — sakė ji.

  Vyriausioje darbo inspekcijoje pareiškė, kad personalo iš Lenkijos ir Ukrainos uniformos skirtumas gali "turėti nelegalios diskriminacinės praktikos požymių". Be to, leisdamas tokią praktiką darbdavys įpareigoja darbuotojus atskleisti informaciją apie savo pilietybę kitiems darbuotojams. Tai gali būti laikoma privatumo pažeidimu. Oficialią šio klausimo išvadą pateiks darbo ginčų arbitražas.

  Dar šia tema

  Ukraina sieks pripažinti tarybinį laikotarpį "okupacija"
  Ukraina įveda biometrinę kontrolę pasienyje su Rusija
  Ukraina uždraudė pasakas apie rusų galiūnus
  Lietuva skyrė 50 tūkst eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai
  JAV pažadėjo ir toliau tiekti nemirtinus ginklus į Ukrainą
  Tegai:
  darbo migrantai, diskriminacija, Ukraina, Lenkija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos