22:37 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 17°C
Tiesioginis eteris
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  ES investuos milijardą eurų į superkompiuterių sukūrimą

  © Photo: Pixabay
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Tokių kompiuterių užduotis — sukurti technologijas, kurios gali būti taikomos srityse, paveikiančiose kasdienį žmonių gyvenimą

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Europos Komisija kartu su valstybėmis — ES narės planuoja investuoti vieną milijardą eurų į pasaulinio lygio superkompiuterių sukūrimą, praneša Europos Komisijos spaudos tarnyba.

  Superkompiuteriai yra reikalingi, kad būtų galima apdoroti vis daugiau duomenų, be to, gali būti naudingi daugelyje sričių.

  ES skirs apie 486 milijonus eurų, panašią sumą skirs valstybės —  ES narės. Iki 2020 metų į projektą planuojama investuoti apie vieną milijardą eurų. Tikimasi, kad privatūs iniciatyvos partneriai padarys atskirą indėlį, pažymi spaudos tarnyboje.

  Pasak iniciatorių, superkompiuteriai — tai variklis, galintis valdyti skaitmeninę ekonomiką. Jie jau sudaro inovacijų pagrindą daugelyje sričių, turinčių įtaką žmonių kasdieniam gyvenimui. Superkompiuterio užduotis - sukurti dirbtinio intelekto technologijas, kurios gali būti taikomos sveikatos apsaugos, atsinaujinančios energijos, kibernetinio saugumo ir kitose srityse.

  Tikimasi, kad nauja EuroHPC struktūra įgyvendins ES didelio veiksmingumo skaičiavimų infrastruktūrą. Taip pat ji parems mokslinių tyrimų ir inovacijų programą, skirtą technologijų, informacinės technikos ir šių superkompiuterių programinės įrangos plėtrai.

  Dar šia tema

  Kuo gali didžiuotis Lietuva technologijų vystymosi srityje?
  Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių inovatyviausių ekonomikų sąraše
  Tegai:
  superkompiuteriai, kompiuteris, Europos Komisija (EK), Europos Sąjunga (ES)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos