12:17 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (271)
  34

  Pasaulinio laukinės gamtos fondo specialistai tvirtina, kad projektas gali labai pakenkti trapiai Baltijos jūros ekosistemai bei sukiršinti ES šalis

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Pasaulinis laukinės gamtos fondas (WWF) ir Vokietijos aplinkos apsaugos sąjunga (NABU) reikalauja iš Vokietijos valdžios sustabdyti „Nord Stream-2" projekto įgyvendinimą, rašo leidinys "Der Tagesspiegel".

  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka
  AP Photo/Dmitry Lovetsky, file

  Ekologai nusiuntė savo reikalavimus Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, Krikščionių socialinės sąjunos (CSU) lyderiui Horstui Seehoferiui ir Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) pirmininkui Martinui Šulcui.

  WWF ir NABU atstovų teigimu, "Nord Stream-2" veda prie aklavietės klimato politikos atžvilgiu bei kelia grėsmę Baltijos jūros ekosistemai ir kenkia ES valstybių solidarumui ir pasitikėjimui.

  Vokietijos vadovams nusiųsto laiško autoriai ragina politikus atsiriboti nuo projekto ir sutelkti visas jėgas į tai, kad būtų patikrintas Rusijos dujotiekio projektas.

  Ekologų teigimu, jie pasiruošę reikalauti projekto sustabdymo per teismą.

  Projektas kainuoja 9,5 milijardų eurų ur numato dviejų dujotiekio vamzdynų tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Bendras dujotiekio pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (271)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys paliko "Nord Stream-2" priešų stovyklą
  Lenkijos premjeras pavadino "Nord Stream-2" mirtinu Ukrainai
  Grybauskaitė ragina ES užkirsti kelią "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, ekologija, Pasaulinis laukinės gamtos fondas, Vokietija

  Svarbiausios temos