18:55 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Varšuva suinteresuota likti Europos Sąjungoje iki tol, kol gauna iš jos finansavimą

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas neatmeta galimybės, kad Lenkija gali pasitraukti iš Europos Sąjungos, kai tik bendrija nustos ją finansuoti, cituoja jo žodžius laikraštis The Telegraph.

  "Aš galiu lengvai įsivaizduoti situaciją, kai Lenkija atsidurs tarp šalių, investuojančių lėšas (į Europos Sąjungą — Sputnik) ir tada Lenkijos vyriausybė nuspręs, kad atėjo laikas paklausti piliečių, ar jie nori matyti savo šalį ES. O tada valdžia dės visas pastangas, kad įtikintų lenkus tuo, kad su naryste ES atėjo laikas atsisveikinti", — sakė Tuskas.

  Jis pridūrė, kad kol Lenkija gauna finansavimą iš ES, šalies valdžiai tai naudinga.

  Tuskas buvo Lenkijos ministras pirmininkas 2007-2014 metais. Jis buvo vienas iš liberalios partijos "Pilietinė platforma" steigėjų. Praėjusių metų lapkritį jis iškritikavo Lenkijos valdančiąją partiją "Įstatymas ir teisingumas" Ukrainos atžvilgiu bei  šalies teismų reformą, manydamas, kad Lenkijoje pažeidžiama įstatymo viršenybė ir teisminę valdžią kontoliuoja politinė valdžia. Savo ruožtu dabartinė vyriausybė mano, kad Tuskas, kaip Europos Vadovų Tarybos vadovas, nieko nepadarė Lenkijai.

  Sprendimą pasitraukti iš ES britai priėmė 2016 metų birželio 23 dieną įvykusiame referendume. Didžioji Britanija kovo 29 dieną oficialiai pradėjo šalies pasitraukimo iš ES procedūrą, pateikusi Europos Tarybos vadovui Donaldui Tuskui laišką su atitinkamu pranešimu.

  Dar šia tema

  Lenkijos premjeras atliko didelio masto pertvarkas Vyriausybėje
  Lenkija paviešino visų šalies pedofilų sąrašą
  Lenkija atsisakė priimti pabėgėlius iš Artimųjų Rytų
  Po priverstinės "dekomunizacijos" Lenkijoje grąžintas gatvės pavadinimas
  Lenkijos premjeras pavadino "Nord Stream-2" mirtinu Ukrainai
  Tegai:
  Brexit, Donaldas Tuskas, Europos Sąjunga, Lenkija

  Svarbiausios temos