21:40 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Fancy Bears, archyvinė nuotrauka

  Ekspertai įtaria, kad "Rusijos hakeriai" ruošiasi Olimpiadai-2018

  © Sputnik/ Алексей Мальгавко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės (28)
  7322

  Amerikos kibernetinio saugumo įmonė įtaria, kad Rusijos programišiai ruošiasi atakuoti olimpinius tinklalapius

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Amerikos kibernetinio saugumo įmonė "ThreatConnect" įtaria, kad hakerių grupė "Fancy Bears" užregistravo domenus, kurie imituoja Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA), JAV antidopingo agentūros (USADA) ir Azijos Olimpinės tarybos (OCASIA) tinklalapius. Apie tai įmonė "ThreatConnect" paskelbė savo tinkalalpyje.

  Pareiškime teigiama, kad tinklalapoių adresai užregistruoti 2017 metų gruodį. "ThreatConnect" mano, kad jie gali būti naudojami kibernetinėms atakoms prieš šias arba kitas organizacijas.

  Įmonės atstovai pabrėžia, kad informacijos stoka neleidžia jiems "teigti, kad šie domenai buvo naudojami su kenkėjiškais ketinimais arba tikrai yra susiję su grupuote "Fancy Bears". Savo išvadas specialistai grindžia netiesioginiais požymiais — panašūs metodai buvo naudojami 2016 metais, kuomet hakeriams pavyko gauti prieigą prei konfidencialios WADA informacijos apie Amerikos sportininkus.

  Trečiadienį "Fancy Bears" paviešino Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir WADA susirašinėjimą, kuriame teigiama, kad Maklareno komisijos tikslas buvo siekimas neleisti Rusijos sportininkams dalyvauti Olimpiadose Rio de Žaneire ir Pjončane, diskredituoti TOK ir visą olimpinį judėjimą bei kova dėl valdžios ir pasaulio sporto pinigų. WADA komentuodama šiuos dokumentus pavadino "Fancy Bears" "nusikaltėlių oarganizacija".

  JAV kaltina Rusijos strateginių tyrimų institutą kišimusi į rinkimus >>

  Grupė "Fancy Bears" įtariama įvykdžiusi kibernetines atakas kelių šalių valstybinėse, informacinėse ir karinėse struktūrose. Žinomiausios atakomis laikomas įsilaužimas į JAV Demokratų partijos serverius ir į WADA bazę. Kelios kompiuterinio saugumo įmonės, žiniasklaida ir JAV specialiosios pajėgos teigia, kad "Fancy Bears" hakeriams vadovauja Rusijos valdžia. Tačiau nėra jokių įrodymų dėl šio teiginio teisingumo. Maskva kategoriškai neigia panašius kaltinimus ir vertina juos kaip neturinčius jokio pagrindo.

  Temos:
  Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės (28)

  Dar šia tema

  WADA: virš 1000 Rusijos sportininkų vartojo dopingą
  Kremlius: Rusija nesikiša į kitų valstybių reikalus
  Trampas nepripažįsta kibernetinių atakų poveikio rinkimų rezultatams
  Tegai:
  kibernetinės atakos, programišiai, Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA), Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos