19:56 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Praktiškai kiekvienas Didžiosios Britanijos ekonomikos sektorius priklauso nuo darbo migrantų iš ES, tačiau pranešimas apie tai, kokia stipri ši priklausomybė, bus paskelbtas tik likus kelioms dienoms iki Brexit

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Britanijos verslo lyderiai paragino vidaus reikalų ministrę Ember Rudd kuo greičiau paskelbti ataskaitą apie darbo migrantų iš ES vaidmenį ekonomikoje, rašo "The Guardian".

  Rudd užsakė pranešimą apie Britanijos ekonomikos priklausomybę nuo darbo migrantų iš ES praeitą vasarą, po to, kai šalies verslas pareikalavo atsisakyti idėjos mažinti migraciją po Brexit. Pranešimas turi būti paskelbtas tik rugsėjį, likus kelioms dienoms iki sutarties dėl pasitraukimo iš ES pasirašymo, o tai per vėlu verslininkams, kurie bando planuoti savo ateitį po Brexit.

  Pasak krovinių gabenimo asociacijos (FTA) atstovo, vyriausybės atsisakymas anksčiau paskelbti šį pranešimą gali turėti "katastrofiškų pasekmių" tiekėjams. FTA, kartu su kitais verslo atstovais, ragina kaip įmanoma anksčiau pradėti "sąžiningą diskusiją, kiek stipriai Didžioji Britanija priklauso nuo darbuotojų iš ES".

  Logistikos sektoriuje dirba 310 tūkstančių ES migrantų (apie 12% visų darbuotojų), įskaitant 35 tūkstančius sunkvežimių ir krautuvų vairuotojų. Jei po Brexit visi šie žmonės praras teisę dirbti Jungtinėje Karalystėje, jų darbdaviai nori kuo greičiau sužinoti apie tai.

  Pirmadienį tapo žinoma, kad Normandijos salų ūkininkai baiminasi darbininkų iš Lenkijos stokos garsiųjų bulvių "Jersey Royal" derliui nuimti. Kiekvienais metais Džersio saloje bulvių derliui nuimti reikia maždaug tūkstančio užsienio darbuotojų.

  Nacionalinė ūkininkų sąjunga taip pat paragino anksčiau paskelbti pranešimą. Darbdavių asociacijos atstovas (REC) pareiškė, kad svarbu ne tik leisti ūkininkams samdyti sezoninius darbuotojus  vaisiams ir daržovėms rinkti, bet ir suteikti geras sąlygas tiems darbuotojams, kurie praleidžia šalyje kelerius metus.

  Jis išreiškė susirūpinimą, kad migracijos politika pirmenybę teiks kvalifikuotiems darbuotojams, o ne tiems, kas dirba laukuose, "rinkdami gėles ar bulves".

  Užkandinių tinklo "Pret a Manger" ir Nacionalinės sveikatos tarnybos darbdaviai skundžiasi tuo, kad dėl Brexit praranda darbuotojus iš ES.

  Įdarbinimo agentūros vadovas papasakojo, kad darbo migrantų iš ES skaičius jau mažėja, o kai kurios kompanijos, samdžiusios darbuotojus iš Latvijos, Lenkijos ir Rumunijos, bankrutavo. Jo nuomone, automobilių pramonėje, įskaitant tokias bendroves kaip "Honda", "BMW" ir "Jaguar Land Rover", dirba iki 4500 nekvalifikuotų laikinųjų darbuotojų.

  "Mes turime kuo greičiau pamatyti šį pranešimą", — sako jis.

  Dar šia tema

  Po sprendimo dėl Brexit padidėjo ES piliečių skaičius Škotijoje
  Brexit fone ES bankai išvedė iš Britanijos 350 milijardų eurų
  Britų gyvenimo kokybė po Brexit labai pablogėjo
  Didžioji Britanija atskleidė, kaip gauti leidimą gyventi po Brexit
  Lietuva planuoja medžioti investuotojus po Brexit
  Tegai:
  darbo migrantai, Brexit, Ember Rudd, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos