12:50 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (268)
  52

  Berlynas atmetė Briuselio ES Dujų derektyvos pataisas, įvertino jas kaip "netaikomas nei Europos, nei tarptautinės teisės pagrindu"

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Vokietija mano, kad Eurokomisijos argumentai dėl Dujų derektyvos keitimo, yra neįtikinami. Būtent šios pataisos galėtų neigimai paveikti "Nord Stream-2" projektą, rašo laikraštis "Vedomosti".

  Leidinio žurnalistai susipažino su Vokietijos juridinės išvados dėl derektyvos pataisų kopija. Berlynas nemato jokios būtinybės taikyti šias pataisas. Vokietijos teisininkų manymu, Eurokomisija nesugebėjo pateikti "paaiškinimų ir aiškių argumentu, kurie įrodytų, kiek pasiūlymai galėtų būti naudingi Energetinei sąjungai".

  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Rudenį Eurokomisija pasiūlė Dujų derektyvos pataisas. Ji numato, kad kai kurie Europos teisės aktai būtų taikomi ne atskiriems dujotiekiams ES teritorijoje, o visiems, be išimčių, ir tiems, kurie nutiesti iš trečiųjų šalių.

  EK siūlo leisti vietos valdžioms reikalauti atskirti tiekėjo ir tranzito vykdytojo funkcijas. Šiuo metu šios normos netaikomos dujotiekių ruožui jūroje, o tai reiškia, kad ir projektui "Nord Stream-2".

  Ledinys rašo, kad Vokietija  abejoja, kad pasiūlytos pataisos buvo juridiškai įvertintos, nes veikiantys Europos teisės aktai taikomi įmonėms ir infrastruktūrai, prie kurios prijungti jūros dujotiekiai. Tokiu būdu ekspertai nemato jokios prasmės suskirstyti tiekėjo ir tranzito vykdytojo funkcijas.

  Vokietija baiminasi, kad siūlomos pataisos leidžia Briuseliui savarankiškai reguliuoti kuro vidaus rinką.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (268)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys paliko "Nord Stream-2" priešų stovyklą
  Lenkijos premjeras pavadino "Nord Stream-2" mirtinu Ukrainai
  Tegai:
  Nord Stream-2, Vokietija

  Svarbiausios temos