10:55 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Šiuo metu Lenkijoje dislokuoti 4 tūkstančiai Amerikos karių

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Lenkija tikisi, kad JAV padidins karių skaičių šalyje, pareiškė Lenkijos nacionalinio saugumo ministras Mariuš Blaščak Lenkijos televizijos eteryje.

  Ministras JAV susitiko su prezidento Donaldo Trampo patarėju nacionalinio saugumo klausimais.

  Buvęs Lenkijos gynybos ministras Antoni Macierewicz daug kartų viešai skelbė, kad Lenkija norėtų savo teritorijoje priimti dvi JAV brigadas. Šiuo met Lenkijoje tarnauja apie 4 tūkstančius Amerikos karių.

  "Tikimės platesnio JAV kariuomenės buvimo Lenkijoje. Garantuojame, kad šis buvimas bus bus naudingas ne tik Lenkijos saugumui, bet ir visai Europai. Turiu omenyje Vidurio Europą", — sakė  Blaščak.

  Taip pat ministras patvirtino, kad JAV surengė derybas dėl apsiginklavimo įsigijimo JAV. Nes naujie ginklai jau bus integruoti su JAV karių turimais ginklais.

  2016 metais NATO viršūnių susitikime, kuris vyko Varšuvoje, Aljanso narės sutarė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną. Vieną batalioną paprastai sudaro nuo 500 iki 1 tūkstančio karių.

  Pastaraisiais metais Rusija praneša apie beprecedentę NATO veiklą prie savo Vakarų sienų. Tuo pačiu metu NATO plečia savo iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos ribojimu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų augimo Europoje. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jau anksčiau sakė, kad Rusija niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio veiksmų, potencialiai pavojingų jos interesams.

  Lietuvoje daugianacionalinė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra dislokuota Rukloje nuo 2017 metų pradžios. Joje šiuo metu tarnauja per 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 20 Liuksemburgo, 200 Norvegijos ir per 200 Nyderlandų karių. 2018 metų pradžioje rotacijos pagrindu formuojamą grupę sustiprino Prancūzijos kontingentas.

  Dar šia tema

  Estija ketina prašyti NATO stiprinti dalyvavimą Baltijos šalyse
  Stoltenbergas: NATO išbus Rytų Europoje tiek, "kiek reikia"
  Putinas nesijaudina dėl NATO pajėgų didinimo Rusijos pasienyje
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, batalionas, tarptautinis batalionas, NATO, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos