03:06 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  JAV specialioji agentūra ruošiasi atlikti tyrimą, kuris leis suprasti, kaip Baltarusija, Ukraina, Moldova, Suomija ir Lenkija pasiruošusios karui

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. JAV logistikos gynybos agentūra ketina ištirti penkių Europos valstybių — Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Suomijos ir Lenkijos — pasirengimo karo sąlygoms infrastruktūrą, rašoma dokumente, su kuriuo susipažino "RT".

  Žmonės Vilniaus gatvėse, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Manoma, kad tyrimas reikalingas Pentagonui todėl, kad jis siekia suprasti, kaip veikia logistikos tinklai, kuriais šios valstybės aprūpina savo pramonę karo sąlygomis ir nepaprastųjų situacijų metu. JAV reikalinga informacija apie vietos ir regiono vandens šaltinius, apie maisto produktus, kurą, vaistus, pramoninę įrangą ir aprangą.

  Be to, Pentagonas ketins išsiaiškinti valstybių aprūpinimą statybinėmis medžiagomis ir technika. Be visų išvardintų dalykų reikalinga informacija apie vietinius gamybos pajėgumus ir mobilizavimo galimybes. Taip pat JAV domisi Rytų Europos šalių transporto infrastruktūra — uostais, geležinkeliais ir automobilių keliais, oro uostais, tiltais ir keltais.

  Rusijos karinių ekspertų teigimu, karo atveju pagrindiniais taikiniais taps Baltijos šalys dėl suartėjimo su NATO. JAV ketina skirti daugiau nei 200 milijonų JAV dolerių savo karinių bazių, dislokuotų Rytų Europoje, modernizacijai.

  Dar šia tema

  UNICEF: pasaulyje vis dažniau vaikai išnaudojami karo tikslais
  JAV gali pralaimėti potencialų karą su Rusija ir Kinija — tyrimas
  Lietuvoje kuriami nauji teisinių santykių karo metu nuostatai
  Tegai:
  tyrimas, infrastruktūra, karas, Suomija, Moldova, Ukraina, Lenkija, Baltarusija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos