14:16 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko pareiškė, kad sienos stiprinimas yra susijęs su migracijos krize ir didėjančia terorizmo grėsme Europoje

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Baltarusija sustiprins valstybės sienos apsaugą su Baltijos šalimis ir Ukraina, praneša portalas Soyuz.by.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko tai pareiškė pirmadienį, kai patvirtino sprendimą valstybės sienos apsaugai 2018 metais.

  Jis pabrėžė, kad būtina atsižvelgti į naujus tarptautinės situacijos elementus. Visų pirma, prezidentas paminėjo migracijos krizę, taip pat padidėjusį terorizmo grėsmės lygį Europos šalyse. Pasak Baltarusijos valdžios institucijų, tai gali padidinti ginklų, šaudmenų ir sprogmenų kontrabandą.

  Šiuo atžvilgiu Baltarusijos prezidentas nusprendė sustiprinti sienos ir pasienio teritorijos infrastruktūrą ir išstatyti naujus pasienio tarnybos formuotes Ukrainos ir Baltijos šalių kryptimis.

  "Kalbant apie Baltijos šalių kryptį, ta retorika, kuri skamba šiose valstybėse, kad mus kartu su Rusija priskiria vos ne prie agresorių kategorijos, taip pat nepraeina pro mūsų ausis. Žodžiu, problemų užtenka, nors jos ir nėra absoliučiai aktualios problemos, kurios reikalauja kokio nors ypatingo reagavimo", — sakė prezidentas.

  Tuo pačiu metu Lukašenko pabrėžė, kad valstybės sienos turi būti "šventos ir neliečiamos".

  Pasak prezidento, Baltarusija yra "saugumo sala" Eurazijos žemyne. Lukašenko pabrėžė, kad valstybė skiria nemažai lėšų sienos apsaugai, taip stabdydama nusikalstamumo plitimą.

  "Baltarusija yra saugumo sala šiandien jau Eurazijos kontinente. Mes gerokai išlaidaujame, užkirsdami kelią įvairios kilmės migrantų, banditų, šarlatanų, nusikalstamų grupuočių prasiskverbimui į Europą ir atgal į Rytus. Atliekame svarbią tarptautinę funkciją", — pareiškė Baltarusijos vadovas.

  Dar šia tema

  Lietuva turi 100 pastabų Baltarusijos AE streso testų ataskaitai
  Lietuvis Baltarusijoje mirtinai partrenkė pėsčiąjį
  Baltarusijos naudai šnipinėjantis Lipskis gaus beveik 3 tūkst eurų
  Lietuva kerta "baltarusišką šaką"
  Baltarusijos KGB: stebina Lietuvos specialųjų tarnybų "agresyvumas"
  Tegai:
  apsaugos priemonės, pasienis, Baltijos šalys, Baltarusija

  Svarbiausios temos