16:21 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  ETPA, archyvinė nuotrauka

  ETPA priėmė Lietuvos parlamentaro rezoliuciją dėl Ukrainos

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5111

  Europos Taryba paragino Rusiją "sustabdyti finansinę ir karinę paramą" savarankiškai pasiskelbusioms DLR ir LNR; dokumento autorius yra Lietuvos parlamentaras Egidijus Vareikis

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) priėmė rezoliuciją "Dėl humanitarinio karo Ukrainoje pasekmių", kuriame ji paragino Rusiją "sustabdyti finansinę ir karinę paramą" savarankiškai pasiskelbusioms Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, praneša RIA Novosti.

  Tuo pačiu metu Rusijos delegacija balsavime nedalyvavo. 2014-2015 metais parlamentarai neteko teisės balsuoti ir kitų teisių dėl pozicijos Krymo klausimu.

  Dokumento autorius yra Lietuvos parlamentaras Egidijus Vareikis.

  Rezoliucijos turinys

  Rezoliucijoje nurodoma, kad Maskva turi nepripažinti dokumentų, kurie buvo įvesti Kijevo nekontroliuojamose teritorijose.

  Be to, Vareikio dokumente yra reikalavimas "išlaisvinti ir iškeisti visus karo belaisvius ir pagrobtus asmenis" ir įsteigti jungtinę darbo grupę, skirtą dingusių be žinios asmenų problemai spręsti. Į ją siūloma įtraukti Ukrainos, Rusijos, Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto, taip pat DLR ir LNR atstovus.

  ETPA taip pat paragino atidaryti naują kontrolės postą Zolotoje gyvenvietėje Luhansko srityje.

  Rusija paragino laikytis žmogaus teisių Kryme, panaikinti "draudimą Krymo totoriams į mejlis*" ir užtirinti tarptautinių organizacijų atstovams "netrukdomą prieigą" prie pusiasalio.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra vidaus Ukrainos konflikto pusė, ji nesusijusi su įvykiais Donbase ir suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Kvietimas dialogui su Rusija

  Tuo pačiu metu ETPA poziciją dėl Rusijos palaiko ne visi Asamblėjos nariai. Slovakijos parlamentas Lubos Blaha pareiškė, kad negalima remti rezoliucijos, nes Rusija nedalyvauja diskusijoje.

  "Pranešime mes rašome apie vieną šalį — Europos Tarybos narę ir nesuteikime šiai  valstybei-narei galimybės balsuoti dėl pranešimo. Tai nesąžininga", — sakė jis.

  Tokios nuomonės laikosi ir Didžiosios Britanijos Parlamento Lordų rūmų narys Richard Balfe. Pasak jo, Rusijos nebuvimas ETPA nepadeda organizacijai. Jis pabrėžė, kad tai daro diskusiją nesubalansuota.

  Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  "Mes negirdime kitos šalies, net jei ji turi kažkokius neprotingus, galbūt, argumentus", — sakė Balfe.

  Kalbant apie Kijevo pareiškimus dėl Krymo, jis pavadino Ukrainą šalimi, kurios "sienos yra judrios".

  "Daug buvo kalbama apie Krymą, ir aš nieko nematau archyve, 1954 metais mes kažkodėl neprotestavome, kai Rusija sutiko atiduoti Krymą Ukrainai. Manėme, kad nieko baisaus nėra", — pareiškė Balfe.

  Federacijos tarybos atsakymas

  Kaip pabrėžė senatorius Konstantinas Kosačevas, užsienio kolegos supranta, kad "be Rusijos Europos Tarybos tiesiog negali būti".

  Pasak jo, šiandien daugeliui tapo akivaizdu, kad Rusijos delegacijos nebuvimas ETPA yra "ne Rusijos, o Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos problema ".

  * Ekstremistų organizacija, uždrausta Rusijoje.

  Dar šia tema

  Lietuviai į ES, ukrainiečiai į Lietuvą — metas susimąstyti?
  ES paaiškino, kodėl nesuteikė Ukrainai 600 mln eurų paramos
  Ukraina sieks pripažinti tarybinį laikotarpį "okupacija"
  Vokietijos URM neįsivaizduoja Ukrainos ir Turkijos ES
  Saakašvilis įvardijo perversmo Ukrainoje "kainą"
  Tegai:
  rezoliucija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja, Europos Sąjunga, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos