11:45 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Pasak Ukrainos parlamentarės, incidentas įvyko Pasaulio ekonomikos forume Davose, diskusijoje, kuri buvo organizuota Ukrainos namuose

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Humanoidė Sofija nesugebėjo atsakyti į klausimą, ką daryti su korupcija Ukrainoje, po to "užstrigo jos procesorius", pranešė Facebook paskyroje Ukrainos Aukščiausiosios Rados narė nuo partijos "Batkivščina" Alena Škrum.

  "Pažangiausio roboto pasaulyje Sofijos po klausimo: "Ką daryti su korupcija (Ukrainoje)?" skriptas lūžo ir užstrigo procesorius", — parašė Škrum.

  Be to, ji pridūrė, kad jos žodžius gali patvirtinti deputatas Aleksejus Mušakas, kuris taip pat girdėjo šį dramatišką dialogą Ukrainos namuose, Davose. Išvakarėse čia vyko Pasaulio ekonomikos forumo diskusija. Mušakas iš tiesų paskelbė savo paskyroje keletą nuotraukų, įskaitant ir Sofijos.  

  "Android Sofija Ukraine House Davos", — pasirašė nuotraukas jis.

  Vėliau jis buvo paklaustas apie roboto gedimą. "Tiesa. Tik ji užstrigo šiek tiek anksčiau", —  suintrigavo Mušakas.

  Pernai gruodį Sofija lankėsi Lietuvoje. Ji ne tik geba savarankiškai kalbėti, atsakyti į užduodamus iš anksto neparuoštus klausimus, bet ir juokauti bei reikšti kitas emocijas.

  Sofiją 2015 metais sukūrė Honkonge įsikūrusi kompanija "Hanson Robotics", ir nuo to laiko humanoidė aplankė didžiausias pasaulio konferencijas, tarp jų — Pasaulio ekonomikos forumą bei pasaulinį suvažiavimą "Dirbtinis intelektas gėriui" ("AI For Good").

  Dar šia tema

  Grybauskaitė paragino Porošenko kovoti su korupcija
  "Grybauskaitės planas" skirtas korupcijai Ukrainoje
  Lietuviai į ES, ukrainiečiai į Lietuvą — metas susimąstyti?
  ES paaiškino, kodėl nesuteikė Ukrainai 600 mln eurų paramos
  Tegai:
  korupcija, Humanoidė Sofija, Davosas, Ukraina

  Svarbiausios temos