11:41 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  131

  Už viešą nusikaltimų prieš lenkų tautą 1925-1950 metais neigimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Lenkijos Seimas priėmė keletą Nacionalinės atminties instituto įstatymo pakeitimų, tarp kurių — beudžiamoji atsakomybė už Banderos ideologijos propagandą, pranešė RIA Novosti.

  Pakeitimų autorius Lenkijos aktorius ir muzikantas Pavelas Kukizas. Politikai tokiu būdu siūlo klasifikuoti Ukrainos nacionalistų nusikaltimus kaip nukreiptus prieš lenkų tautą.

  Įstatymas apibrėžia tokius nusikaltimus. Tai veiksmai, kuriuos nuo 1925 iki 1950 metų padarė ukrainiečių nacionalistai prieš lenkų tautą. Taip pat nusikaltimais pripažįstami žydų gyventojų sunaikinimas ir Lenkijos piliečių genocidas Voluinės teritorijoje.

  Dabar kiekvienas, kuris viešai neigs minėtus nusikaltimus, bus baudžiamas bauda arba įkalinimu iki trejų metų.

  Pasak Lenkijos atstovų, masines žudynes prieš Lenkijos gyventojus vykdė 1939-1945 metais Ukrainos nacionalistų organizacijos — Ukrainos Sukilėlių Armijos* šalininkai Voluinėje, Rytų Galicijoje ir II Lenkijos Respublikos pietryčių vaivadijose. 1943 metų įvykių, kuriuos vadina Voluinės žudynėmis, kulminacija laikoma liepos 11 —oji — šią dieną nacionalistai vienu metu užpuolė apie 150 Lenkijos kaimų.

  Lenkijos istorikai vertina žutynes kaip genocidą ir etninį valymą ir praneša, skirtingais duomenimis, apie 100-130 tūkstančių žmonių nužudymą.

  * Ekstremistų organizacija, uždrausta Rusijoje

  Dar šia tema

  Prisivaidinom Banderą: Lenkija blokuoja Ukrainos tranzitą
  Kačinskis: įvykiai Voluinėje — genocidas
  Lenkijos Seimas pripažino Voluinės žudynes genocidu
  Zacharova pareikalavo Lenkijos pasiaiškinimo dėl Voluinės žudynių
  Tegai:
  istorija, Ukraina, Lenkija

  Svarbiausios temos