12:15 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)
  272

  JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pareiškė, kad Rusija gali naudoti šį projektą politiniams tikslams; jis taip pat paminėjo, kad Lenkija kaip naujus dujų tiekėjus galėtų rinktis amerikietiškas SGD

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. JAV palaiko Lenkiją, pasipriešinusią "Nors Stream-2" projektui, pareiškė JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

  Tai praneša RIA Novosti.

  Tillersono ir Lenkijos ministro pirmininko Mateuszo Mirawieckio susitikimas įvyko šeštadienį Varšuvoje.  

  Pasak jo, Rusija gali naudoti energetikos projektą politiniams tikslams.

  Tillersonas pridūrė, kad JAV palaikys Lenkijos pastangas diversifikuoti energijos išteklių tiekėjus, be to, paminėta, kad tai galėtų būti suskystintų dujų importas iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

  Savo ruožtu Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowicz pareiškė, kad Lenkija pristatė JAV savo kritiškus atsiliepimus apie Rusijos projektą kaip stiprinantį "geopolitinę įtampą" regione.

  "Prašysime mūsų amerikiečių sąjungininkų palaikymo", — sakė Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų statybas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Kompanija "Nord Stream 2 AG" veikia kaip "Nord Stream 2" projekto, kurio bendra vertė yra 9,5 milijardai eurų, operatorius, o vienintelis "Nord Stream 2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — savo ruožtu įsipareigojo finansuoti "Nord Stream 2" bendrai 50%, tai yra, 950 milijonų eurų kiekvienas. "Gazprom" pateiks kitą lėšų dalį — 4,75 milijardus eurų.

  "Nord Stream —2" veiks Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritoriniuose vandenyse. Projektą konsultuoja Lenkija, Lietuva, Latvija ir Estija.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Ekologai ragina Merkel sustabdyti "Nord Stream-2" statybas
  Baltijos šalys paliko "Nord Stream-2" priešų stovyklą
  Lenkijos premjeras pavadino "Nord Stream-2" mirtinu Ukrainai
  Danija užkerta kelią "Nord Stream-2"
  Grybauskaitė ragina ES užkirsti kelią "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Mateuszas Morawieckis, Reksas Tilersonas, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos