16:52 2019 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  Nuostoliai dėl ES sankcijų Rusijai siekia daugiau nei šimtą milijardų eurų

  CC0 / pexels
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (151)
  8041

  Dėl sankcijų įvedimo 2014 metais šalys prarado daugiau nei šimtą milijardų eurų; taigi, Europos ekonomika per daug moka už konfliktą, mano vokiečių ekonomistai

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Nuostoliai dėl sankcijų tarp ES ir Rusijos nuo 2014-ųjų viršija šimtą milijardų eurų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos ekonomikos Rytų komiteto vadovą Wolfgangą Buchelę.

  "Pagal Kylio universiteto tyrimą, nuostoliai nuo abipusių ekonominių sankcijų, įvestų 2014 metais, dabar viršija šimtą milijardų eurų. Apie 60% nuostolių tenka Rusijai, apie 40% — ES ekonomikos sąskaitai. Taigi, Europos ekonomika moka didelę kainą už konfliktą, už kurį atsakingi politikai ir kurį galima išspręsti tik diplomatiniu būdu", — sakė Buchele.

  Pasak jo, Rusijoje esantys vokiečių verslininkai tikisi, kad konfliktas, kilęs dėl Krymą ir Ukrainos rytuose, galiausiai bus sureguliuotas diplomatijos pagalba.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų. Maskva ne kartą teigė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš savarankiškai paskelbtas Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra vidaus Ukrainos konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (151)

  Dar šia tema

  Prancūzijos finansų ministras pasiūlė RF "manevruoti" atsižvelgiant į sankcijas
  ES lyderiai vieningai siūlo pratęsti sankcijas Rusijai
  Grybauskaitė tikisi kad ES sankcijos Rusijai bus dar pratęstos
  Europos Taryba svarsto galimybę atšaukti sankcijas Rusijai
  Naujos JAV sankcijos — smūgiuojama Rusijos karinei pramonei
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, ekonomika, Europos Sąjunga, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos