20:07 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (660)
  87

  Vokietija tapo pirmąją šalimi Europos Sąjungoje, išdavusia atitinkamą leidimą; dujotiekio tiesimo derinimo procesas su Suomija, Švedija ir Danija vyksta pagal grafiką

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Projektas "Nord Stream-2" gavo leidimą statybai Vokietijos teritoriniuose vandenyse ir pakrantės teritorijoje Lubmine, šalia Greifsvaldo, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Nord Stream 2 AG" svetainę.

  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Trečiadienį Štralzundo kasybos tarnybos išdavė oficialų dokumentą pagal energetikos pramonės įstatymą.

  Leidimų Vokietijoje gavimo vadybininkas Jens Lange pabrėžė, kad tai yra "svarbus žingsnis kompleksiniame šio projekto leidimų gavimo procese".

  Rusijos bendrovė "Gazprom" pareiškė, kad dėl šios priežasties statyti dujotiekį Vokietijoje galima pradėti jau šiandien.

  "Tai pagrindinis sprendimas, kuris jau dabar atveria galimybę pradėti pačio svarbiausio naujo jūros dujotiekio "Nord Stream-2" ruožo statybą Vokietijos teritoriniuose vandenyse ir pakrantės priėmimo terminale Greifsvalde", — pareiškė "Gazprom" valdybos pirmininkas  Aleksejus Milleris.

  Praėjusių metų lapkričio pradžioje Vokietija išdavė leidimą statyti "Nord Stream-2" Vokietijos kontinentiniame šelfe.

  Pabrėžiama, kad leidimų išdavimas Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Danijoje vyksta pagal tvarkaraštį. "Nord Stream 2 AG" įvykdė visas sąlygas ir tikisi gauti oficialius dokumentus prieš statybų pradžią, numatytą 2018 metų antrajame ketvirtyje.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Kompanija "Nord Stream 2 AG" veikia kaip "Nord Stream 2" projekto, kurio bendra vertė yra 9,5 milijardai eurų, operatorius, o vienintelis "Nord Stream 2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — savo ruožtu įsipareigojo finansuoti "Nord Stream 2" bendrai 50%, tai yra, 950 milijonų eurų kiekvienas. "Gazprom" pateiks kitą lėšų dalį — 4,75 milijardus eurų.

  "Nord Stream —2" veiks Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritoriniuose vandenyse. Projektą konsultuoja Lenkija, Lietuva, Latvija ir Estija.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (660)

  Dar šia tema

  Vokietija apsaugo "Nord Stream-2" nuo Europos Komisijos
  Ekologai ragina Merkel sustabdyti "Nord Stream-2" statybas
  Baltijos šalys paliko "Nord Stream-2" priešų stovyklą
  Lenkijos premjeras pavadino "Nord Stream-2" mirtinu Ukrainai
  Danija užkerta kelią "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, dujotiekis, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos