03:03 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Briuselis siūlo ES narystę šašioms Balkanų valstybėms tam, kad galima būtų priešintis Rusijos įtakai regione

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Europos Sąjunga ketina išplėsti savo ribas Balkanų šalių dėka, nes siekia priešintis Rusijos įtakai bei migrantų antplūdžiui, rašo "Financial Times".

  Briuselis pasiūlė ES narystę šešioms valstybėms — Albanijai, Serbijai, Juodkalnijai, Kosovo Respublikai, Makedonijai bei Bosnijai ir Hercegovinai.

  Leidinio duomenimis, kvietimas  išplatintas antradienį. Toks sprendimas  priimtas todėl, kad pagrindinis migrantų antplūdis, kuris sukėlė migracijos krizę, tęsiasi kaip tik pro Balkanų šalis.

  Be to, EaS baiminasi, kad Rusijos įtaka regione vis didėja ir Maskva neva "išnaudoja augantį nepasitikėjimą ES pažadais apie narystę ir siūlo save kaip alternatyvę partnerę".

  Taip pat leidinys nurodo, kad siūlomi 2025 metai kaip galutinis terminas, tačiau tai dar ne galutinis sprendimas, o greičiau stimulas. Iš šešių kandidačių dvi — Serbija ir Juodkalnija — jau derasi dėl narystės ES.

  Paskutinė ES nare 2013 metais tapo Kroatija. Per visą ES istoriją tik Didžioji Britanija paskelbė apie ketinimą palikti Bendriją. 2016 metų birželė šalis surengė referendumą dėl Brexit, kuriame daugiau nei pusė rinkėjų nusprendė palikti ES gretas.

  Kaip keitėsi Europos Sąjunga
  © Sputnik
  Kaip keitėsi Europos Sąjunga

  Dar šia tema

  Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
  Tegai:
  Europos Sąjunga, sutramdymo politika, ES narystė, Balkanų šalys, Rusija

  Svarbiausios temos