05:05 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  257

  Rusijos ambasadorius Danijoje pareiškė, kad Danija, Baltijos šalys ir Lenkija užduoda isterišką rusofobijos toną Europoje

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Rusija neketina pulti "vargšių" Baltijos šalių, norint tai suprasti, pakanka valandą pastudijuoti Rusijos karinę doktriną, kuri nukreipta šalies nacionaliniam saugumui užtikrinti agresijos iš užsienio šalies atveju, pareiškė Rusijos ambasadorius Danijoje Michailas Vaninas interviu laikraščiui "Berlingske".

  Rusijos diplomatas pabrėžė, kad Danijos Vyriausybės ir politinių partijų pareiškimai neva šalyje reikia didinti išlaidas gynybai, nes kyla Rusijos grėsmė, panašūs į siurealizmą.

  "Rusiją vaizduojama kaip blogio šaknis Europoje, Baltijos šalyse ir visame pasaulyje. Tačiau akivaizdu, kad Rusija niekuomet negvildeno agresyvių planų Europos sostinių ir NATO narių atžvilgiu", — pareiškė ambasadorius.

  Danijos parlamentas sausio pabaigoje patvirtino karalystės gynybos išlaidų didinimo planą, pagal kurį  artimiausiais šešeriais metais karinis biudžetas gaus papildomus 12,8 milijardų kronų (beveik 1,8 milijardo eurų). Planuojama, kad 2023 metais Danija išleis gynybai 1,3% savo BVP, šiuo metu 1,17%. Patvirtinus tokį planą Danijos Vyriausybės vadovas Larsas Rasmusenas pareiškė, kad tai yra būtinos priemonės dėl "iš Rusijos pusės kylančios realios grėsmės, ir ji auga".

  Vanino teigimu, Danijos karinio biudžeto dydis yra jos vidinis reikalas, tačiau komentarai apie "Rusijos grėsmę" priverčia Rusiją atsakyti. Todėl ambasadorius ir paragino išstudijuoti Rusijos karinę doktriną.

  "Tuomet jie supras, kad Rusija neketina pulti "vargšių" Baltijos valstybių ir NATO apskritai. Rusijos karinė doktrina nukreipta į nacionalinio saugumo aprūpinimą užsienio valstybės agresijos atveju", — pareiškė Vaninas.

  Ambasadorius pabrėžė, kad jau kelis metus iš eilės iš JAV girdimi  "vien tik provokaciniai ir nepagrįsti pareiškimai" apie neva neišvengiamą karą Europoje, kurių tikslas sukurti nestabilumą ir napsitikėjimo atmosferą.

  "Europiečiai pastoviai žūsta nuo teroristų rankų Europos miestuose, tačiau nuo "piktų rusų" rankų nežuvo nei vienas danas, mūsų šalys niekuomet nekariavo. Taigi, kas iš tikrųjų kelia Danijai grėsmę?" — pabrėžė ambasadorius, kuris pernai apkaltino Danijos valdžią rusofobija.

  Anot Vanino, būtent Danija, Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija užduodą isterišką rusofobijos toną Europoje. Kitos Europos valstybės, jo teigimu, elgiasi konstruktyviau.

  Dar šia tema

  JAV nori ištirti, ar Rusijos kaimynės pasiruošusios karo sąlygoms
  Udalcovas: santykiai tarp Rusijos ir Lietuvos išgyvena krizę
  Karo ekspertas: JAV "sumeta" Lietuvai seną karinį šlamštą
  Tegai:
  Europos Sąjunga, "Rusijos grėsmė", Baltijos šalys

  Svarbiausios temos