22:29 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Ukrainos prezidentas Petras Porošenko, archyvinė nuotrauka

  Saakašvilis papasakojo apie Porošenko "geležinius pampersus"

  Пресс-служба президента Украины
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4100

  Pasak politiko, Ukrainos prezidentas daro viską, kad užkirstų kelią Saakašvilio šalininkams surengti pirmąją nuo metų pradžios protesto akciją

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Buvęs Gruzijos prezidentas ir buvęs Odesos gubernatorius Michailas Saakašvilis pareiškė, kad Ukrainos vadovas Petras Porošenko yra išsigandęs ir planuoja sužlugdyti akciją, kuri numatyta sekmadienį.

  Pasak politiko, protesto akcijos išvakarėse Kreščiatiko aikštėje — būtent ten Saakašvilis ketino surengti pirmą nuo metų pradžios akciją — pradėjo įrenginėti metalo konstrukcijas ir sceną, kad Saakašvilio šalininkai neturėtų vietos, kur organizuoti eilinį mitingą su Porošenko apkaltos reikalavimu.

  "Tiesą sakant, tai išsigandęs Maldyvų Petras stato sau geležinius pampersus, kad mes čia negalėtume įrengti savo scenos, o žmonės neturėtų, kur stovėti. Viskas tai rodo, kokia silpna ir išsigandusi vyriausybė", — sakė politikas interviu Ukrainos televizijos kanalui NewsOne.

  Sekmadienį Kreščiatiko aikštėje suplanuota akcija, kad paremtų prieinamą automobilių išmuitinimą. Akciją ketino surengti organizacija "Auto Euro Sila". Saakašvilis teigia, kad šį susibūrimą apmokėjo Ukrainos prezidento administracija.

  Saakašvilio šalininkų akcijos nuo praėjusių metų rudens vyko šalia Aukščiausiosios Rados pastato. Iš pradžių aktyvistai reikalavo vykdyti rinkimų reformą, panaikinti deputatų imunitetą ir priimti antikorupcinio teismo įstatymą.

  Nuo lapkričio jų reikalavimai tapo radikalesni, kiekvieną sekmadienį Saakašvilis pradėjo rengti svo šalininkų eitynes Kijevo centre su reikalavimu priimti Apkaltos įstatymą.

  Dar šia tema

  Saakašvilis pavadino Putiną "SBU idealu"
  Saakašvilis įvardijo perversmo Ukrainoje "kainą"
  Kijeve Saakašvilio šalininkai reikalauja Apkaltos įstatymo
  Tegai:
  protesto akcija, Michailas Saakašvilis, Ukraina

  Svarbiausios temos