17:55 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Minskas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva ragina nutraukti ryšius su Minsku

  © Sputnik / Андрей Александров
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  8933

  Europos Parlamento deputatas Petras Auštrevičius teigia, kad tinklalapio "Chartija'97" blokavimas Baltarusijoje tapo "antausiu" Europos Sąjungai

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Lietuvos Seimo liberalų atstovas, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius pareiškė, kad Vilnius turi nutraukti politinį dialogą su Minsku.

  Apie tai Europos Parlamento narys pasakė po tinklalapio "Chartija'97" blokavimo. Tinklalapis buvo užblokuotas praėjusią ir dabar nepasiekamas vartotojams iš Baltarusijos. Respublikos informacijos ministerija paaiškino, kad blokavimas įvyko dėl to, kad tinklalapyje buvo viešinama informacija, kurios platinimas yra draudžiamas pagal įstatymo "Dėl žiniasklaidos" 38 straipsnį, praneša Sputnik Baltarusija.

  Auštrevičiaus manymu, tinklalapio blokavimas tapo "antausiu" Europos Sąjungai Europos Komisijos nario Johannes Hahno vizito į Baltarusiją metu.

  "Aš atsakingai pareiškiu, jog mes reikalausime, kad būtų sustabdytas visų susitarimų dėl politinio dialogo su Baltarusija ir taip vadinamosios liberalizacijos pasirašymas. <…> Mes rengsime demaršus, reikalausime atsakingesnės ir atsargesnės politikos Minsko atžvilgiu", — sakė Auštrevičius interviu "Chartijai'97".

  Baltarusijos įstatymo dėl žiniasklaidos 38 straipsnis skirtas uždraustos informacijos platinimui šalyje — neregistruotos  organizacijos vardu, kuri propaguoja narkotikų vartojimą, skatina karo arba ekstremistų veiklos idėjas.

  Dar šia tema

  Baltarusija sustiprins sienos apsaugą Baltijos šalių kryptimi
  Kodėl Lietuva kelia triukšmą dėl Baltarusijos atominės elektrinės
  Tegai:
  Europos Sąjunga (ES), Petras Auštrevičius, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos