13:08 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  234

  Lietuvos valdžiai nepadeda nei aktyvi proeuropietiška politika, nei šalies įstojimas į Europos Sąjungą ir NATO — gyventojai vis vien nėra patenkinti ir emigruoja

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pavadino situaciją Lietuvoje "Baltijos paradoksu", dėl kurio lietuviai išvažiuoja iš Respublikos. Apie tai jis parašė savo Twitter paskyroje.

  "Baltijos paradoksas: 30% Lietuvos gyventojų mano, kad gyvenimas TSRS buvo geresnis nei dabar, ir tik šiek tiek daugiau — 35% mano kitaip. Lietuva yra ir ES, ir NATO, bet patenkinti tik trečdalis. Todėl piliečiai ir "balsuoja kojomis": nuo 1991 metų Lietuvą paliko beveik milijonas gyventojų. Išeitis, vis dėlto."

  ​Išvakarėse Užsienio reikalų ministerija paskelbė apklausos, atliktos žinybos užsakymų, rezultatus. Kaip parodė tyrimas, tik trečdalis lietuvių yra patenkinti dabartine padėtimi Respublikoje, be to, beveik tiek pat sutinka su teiginiu, kad sovietų laikais buvo geriau gyventi nei dabar Lietuvoje.

  Be to, šalies gyventojai pasisako už glaudesnį bendradarbiavimą su Baltijos šalimis bei Lenkija, o didžiausią grėsmę jaučia iš Rusijos ir Baltarusijos.

  Parama Lietuvos užsienio politikai pastebimai didesnė tarp aukštesnio išsilavinimo, jaunesnio amžiaus, tarptautine politika besidominčių asmenų, o jai labiau priešiški rusų ir lenkų tautybės respondentai ir mažesnių miestelių gyventojai.

  Dar šia tema

  Apklausa: lietuviai nori atnaujinti politinius santykius su Rusija
  Apklausa: tik 2% rusų pasitiki Lietuva
  Apklausa: Lietuvos gyventojai nežino, iš ko pragyvens senatvėje
  Tegai:
  emigracija, NATO, Aleksejus Puškovas, Europos Sąjunga, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos