10:09 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1387
 • RUB72.5435
  Kratos Vesti redakcijoje, archyvinė nuotrauka

  Ukrainoje saugumo pareigūnai naudojo ašarines dujas prieš "Vesti" žurnalistus

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4702

  Saugumo pareigūnai su armatūra įsiveržė į žiniasklaidos pastatą ir atliko ten kratą; atsakydami į leidinio personalo klausimus, jie panaudojo dujų balionėlius

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Ukrainos saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas prieš laikraščio "Vesti" žurnalistus, pranešama leidinio tinklalapyje.

  ​Anksčiau ketvirtadienį laikraščio vyriausioji redaktorė Oksana Omelčenko papasakojo, kad saugumo pareigūnai atliko kratą laikraščio, tinklalapio ir radijo redakcijoje. Pasak jos, žurnalistai nebuvo leidžiami į pastatą.

  Ukrainos aktyvų, gautų iš korupcijos ir kitų nusikaltimų nustatymo, paieškos ir valdymo nacionalinė agentūra pranešė, kad pradėjo kontroliuoti "Vesti" patalpas.

  Pasak redakcijos darbuotojos, žurnalistai bandė išsiaiškinti iš saugumo pareigūnų, ar jie gali pasiimti savo daiktus, ir kodėl į redakciją jie įsiveržė su armatūra. Tačiau į tai prie "Vesti" darbuotojų buvo panaudoti dujų balionėliai.

  Leidinyje pridūrė, kad visi nukentėję skundžiasi stipriu galvos skausmu ir apsvaigimu, apie nukentėjusiųjų skaičių nepranešama.

  Ukrainos žurnalistų sąjungos vadovas Sergejus Tomilenko pareiškė, kad tokie veiksmai yra akivaizdžios kliūtys žiniasklaidos veiklai, jis pavadino incidentą "žmonių prie valdžios ir žmonių su antpečiais sulaukėjimo apraiška".

  Ukrainos saugumo pareigūnai ne kartą darė kratą "Vesti" biure.

  Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenka pažadėjo, kad "Vesti" redakcija bus uždaryta iki 2017 metų pabaigos.

  Vasario 1-ąją Ukrainos interneto leidinio "Strana.ua" vyriausias redaktorius Igoris Gužva pareiškė, kad praėjusį savaitgalį gavo grasinimų fiziškai susidoroti. Pranešama, kad po grasinimų Gužva išvažiavo į Austriją ir ketina prašyti ten politinio prieglobsčio.

  Ukrainos generalinė prokuratūra pareiškė, kad paskelbs žurnalisto tarpvalstybinę, o vėliau tarptautinę paiešką, jei jis vasario 12 dieną nedalyvaus teismo posėdyje Kijeve.

  Dar šia tema

  Ukraina prašo Europos žiniasklaidos rašyti geras naujienas apie šalį
  Rusijoje gali uždrausti CNN kaip atsaką į rusiškos žiniasklaidos engimą
  Daugiau nei pusė amerikiečių nepasitiki savo žiniasklaida
  Rusija ketina uždrausti Amerikos žiniasklaidos veiklą
  Lygiavertis atsakas: Rusijoje bus apribota Amerikos žiniasklaidos veikla
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, žodžio laisvė, Ukraina

  Svarbiausios temos