20:54 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės (28)
  27

  Sporto arbitražo teismo generalinio sekretoriaus teigimu, TOK sprendimas atsisakyti priimti rusus į olimpines žaidynes negali būti laikomas sankcija

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Sporto arbitražo teismas (CAS) atmetė visų 47 rusų sportininkų, kurie negavo kvietimo dalyvauti 2018 metų Olimpinėse žaidynėse Pjongčange, apeliacinius skundus.

  Apie sprendimą penktadienį, likus kelioms valandoms iki Olimpinių žaidynių atidarymo, pranešė CAS generalinis sekretorius Mathieu Rib.

  "Priimdami sprendimus CAS arbitrai atsižvelgė, kad TOK sukurtas procesas, pagal kurį sudaromas Rusijos sportininkų, kviečiamų varžytis kaip olimpiniai atletai iš Rusijos, sąrašas, negali būti apibūdinamas kaip sankcija, o veikiau kaip sprendimas dėl tinkamumo", — pareiškė Rib.

  Kaip nurodė CAS generalinis sekretorius, nors Rusijos olimpinis komitetas buvo nušalintas, TOK nusprendė pasiūlyti kai kuriems sportininkams galimybę dalyvauti 2018-ųjų Žaidynėse nustatytomis sąlygomis.

  "Tai procesas, skirtas pateikti subalansuota sprendimą TOK interesų ribose prie globalinės kovos su dopingu ir atskirų sportininkų iš Rusijos interesais", — sakė Rib.

  Генеральный секретарь Спортивного арбитражного суда Матье Риб во время пресс-конференции Спортивного арбитражного суда (CAS) по апелляциям 32 российских атлетов, не получивших приглашений на XXIII зимние Олимпийские игры
  © Sputnik / Алексей Филиппов
  Sporto arbitražo teismo generalinis sekretorius Mathieu Rib

  Tarp tų, kurių apeliacijos buvo atmestos, yra biatlono olimpinis čempionas Antonas Šipulinas, dukart slidinėjimo kroso pasaulio čempionas Sergejus Ustiugovas ir šešis kartus olimpinis čempionas Viktoras Anas.

  TOK pritarė CAS sprendimui ir pareiškė, kad toks nutarimas remia kovą su dopingu ir suteikia aiškumo [dėl dalyvavimo Žaidynėse] visiems sportininkams.

  Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) vadovas Kreigas Rydis pavadino CAS sprendimą "malonia naujiena".

  Reakcija Rusijoje

  Rusijos Bobslėjaus federacijos generalinis sekretorius Sergejus Parchomenko po Sporto arbitražo teismo nutarimo ketina pareikšti ieškinį į kitos jurisdikcijos teismus. Kaip teigė Parchomenko, "sprendimas yra nuviliantis, iškart matomi šie politiniai kontekstai ir potekstės".

  Rusijos rogių sporto rinktinės vyriausiasis treneris Albertas Demčenko RIA Novosti pareiškė, kad ramiai sutiko CAS sprendimą. Jo nuomone, viskas buvo aišku po TOK vadovo Tomo Bacho pareiškimo dėl būtinybės reformuoti teismą.

  Rusijos slidininkų treneris Markus Krameris pavadino CAS nutarimą beprotybe ir tvirtino, kad jis kenkia visam pasauliniam sportui.

  "Aš negaliu suprasti šio sprendimo. Iš vienos pusės, jie (Rusijos sportininkai — Sputnik) nepadarė nieko blogo, bet iš kitos — negalima atvykti į Žaidynes. Tai kažkokia beprotybė", — sakė Krameris.

  Temos:
  Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės (28)

  Dar šia tema

  Rusai nedalyvaus Pjongčango olimpinių žaidynių sveikinimo ceremonijoje
  Išleisti pašto ženklai, skirti Pjongčango olimpinėms žaidynėms
  Ant Norvegijos olimpinės rinktinės megztinių rado SS simboliką
  Olimpiada-2018: Rusijos vėliavų nebus net tribūnose
  Ekspertai įtaria, kad "Rusijos hakeriai" ruošiasi Olimpiadai-2018
  Tegai:
  sportininkai, Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės, Sporto arbitražo teismas (CAS), Pjongčangas

  Svarbiausios temos