20:42 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Diplomatas pabrėžė, kad Lenkija ir toliau didina įtampą aplink katastrofą netoli Smolensko, kad padarytų spaudimą Rusijai

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Lėktuvo Tu-154, kurio katastrofos metu žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kačinskis, fragmentai lieka Rusijoje, nes Lenkija dar nebaigė tyrimo, papasakojo interviu RIA Novosti Rusijos ambasadorius Varšuvoje Sergejus Andrejevas.

  Pagal Rusijos įstatymus, iki visų procesinių veiksmų pabaigos nuolaužos turi likti Rusijoje.

  "Grąžinimo į Lenkiją prezidento lėktuvo nuolaužų tema pernelyg politizuota, aplink ją dirbtinai kuriamas padidintas ažiotažas, tarsi šis klausimas turi tam tikrą simbolinę reikšmę. Tuo tarpu praktiniu požiūriu klausimas, kur yra nuolaužos — Rusijoje arba Lenkijoje — esminės reikšmės neturi", — sakė Andrejevas.

  Kaip pabrėžė ambasadorius, Lenkijos tyrėjai ir ekspertai gavo visišką prieigą prie nuolaužų visuose tyrimo etapuose. Visi Tu-154 fragmentai, įskaitant "juodas dėžes", buvo išsamiai išnagrinėti abiejų šalių atstovų.

  "Įtampa, kuri dėl to didinama, — tiesiog viena iš spaudimo priemonių", — pridūrė pašnekovas.

  Kaip pabrėžė Andrejevas, iškyla klausimas, kodėl Lenkijos tyrimas dar nebaigtas. Katastrofos aplinkybės ir detalės yra aiškios nuo 2011 metų — po Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) pranešimo publikacijos ir lenkiškos "Millerio komisijos". Nuo tada nebuvo nustatyta jokių faktų, dėl kurių kiltų abejonių dėl išvadų.

  "Tačiau Lenkijos valdžios institucijos tyrimo nenutraukia, pateikia vis naujas versijas — todėl ir Rusijos tyrėjai priversti tęsti savo darbą ir spręsti visa tai", — sakė Andrejevas.

  2010 metų balandžio 10 dieną žuvo Smolensko apylinkėse, nukritus prezidentiniam lėktuvui. Kačinskis kartu su kitais aukštais Lenkijos pareigūnais keliavo į Katynės žudynių minėjimą.

  Dar šia tema

  Maišiagaloje atsirado Lecho Kačinskio vardo aikštė
  Lietuvos lenkai nori įamžinti Lecho Kačinskio atminimą Vilniuje ir Maišiagaloje
  Prieš Dudos apsilankymą Lietuvoje, Šnipiškėse atsirado Lecho Kačinskio gatvė
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, Tu-154, Lechas Kačinskis, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos