23:27 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Nepaisant to, kad Vengrijos valdžios institucijos yra pasirengusios teisėtai suteikti ukrainiečiams pilietybę, Ukrainos piliečiai duoda kyšius vietos pareigūnams už vengriškus pasus

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Vengrijoje prasidėjo ukrainiečių, kurie nusipirko sau vengriškus pasus iš vietinių pareigūnų, gaudymas, praneša ukrainiečių leidinys "Vesti".

  Neseniai Vengrijos kaime Hajdudorogas pasienyje su Ukraina policija sulaikė ir pareigūnus, išdavinėjusius pasus už kyšius, ir kaimyninės šalies piliečius.

  Pasak vietos gyventojų, ukrainiečiai iš tiesų gyvena Hajdudoroge, be to, viename iš namų buvo tariamai neteisėtai įregistruota 40 žmonių.

  Pasak Vengrijos žurnalisto Laszlo Pintero, pastaruoju laiku vis daugiau Ukrainos piliečių registuojasi pasienio kaimuose, o po to už kyšius gauna suklastotus dokumentus.

  "Kai apie tai sužinojo Budapešte, nusprendė vykdyti reidus prieš apgavikus ir vengrus, kurie jiems padeda už "padėką", — cituoja "Vesti" Pinterį.

  Kaip rašo leidinys, Europos pasais prekiaujama atvirai — skelbimus galima laisvai rasti internete. Viena iš populiariausių pilietybių tarp ukrainiečių —  būtent Vengrijos. ES valstybių narių pasai suteikia ukrainiečiams galimybę dirbti, mokytis ir laisvai judėti Europoje.

  Tuo pačiu metu Vengrijos valdžios institucijos yra pasirengusios suteikti ukrainiečiams antrąją pilietybę teisėtai. Dokumentai įforminami vidutiniškai per du ar tris mėnesius. Gauti Vengrijos pasą gali ne tik Užkarpatės gyventojai, kuriems toks pasas ir taip priklauso, bet ir kitų Ukrainos sryčių gyventojai, rašo laikraštis su nuoroda į migracijos ekspertą Vadimą Osadčiuką.

  Dar šia tema

  Vengrija nutraukė Ukrainos-NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sušaukimą
  Vengrija neleis Ukrainos į Europą
  EK gali įvesti sankcijas Čekijai, Lenkijai ir Vengrijai dėl migrantų
  Vengrijos ministras: sankcijos Maskvai yra neefektyvios
  Kad sulaikytų migrantus, Vengrija pasirengusi statyti antrą tvorą
  Tegai:
  pasas, pilietybė, Vengrija, Europos Sąjunga, Ukraina

  Svarbiausios temos